W 572. odcinku "Milionerów" zagrała Magdalena Wilczek z Warszawy. Uczestniczka przez dłuższy czas nie korzystała z kół ratunkowych i posiłkowała się wyłącznie swoją wiedzą. Podpowiedzi potrzebowała dopiero przy pytaniu o gwarantowane 40 tysięcy złotych. Czym jest wspomniany w programie fjut?
"Milionerzy" - 572. odcinek. Z czego powstaje fjut?
Magdalena Wilczek z Warszawy kontynuowała grę z 500 zł na koncie. Kobieta miała przed sobą 11 pytań do miliona i dostępne wszystkie koła ratunkowe. Z pierwszej podpowiedzi skorzystała dopiero przy pytaniu za gwarantowane 40 tysięcy złotych. Co wtedy usłyszała od Huberta Urbańskiego?
Fjut to tradycyjny produkt województwa kujawsko-pomorskiego. Jego głównym składnikiem jest sacharoza, bo powstaje:
- A. z miodu,
- B. z mleka,
- C. z buraków cukrowych,
- D. z jabłek i winogron.
Milionerzy
Milionerzy
- Przejeżdżałam niedawno przez kujawsko-pomorskie, ale akurat nie było tego nigdzie na wystawie - przyznała Magdalena Wilczek. Kobieta po usłyszeniu pytania wykluczyła dwie odpowiedzi. - Mleko na pewno nie, bo laktoza. Jabłka i winogrono to jest fruktoza - stwierdziła.
Wybór pomiędzy pozostałymi wariantami sprawił jej nieco więcej problemu. - Zastanawiam się nad 50 na 50. (...) Buraki cukrowe to może być sacharoza. Miód... Nie pamiętam, jaki to jest cukier, czy tam też jest sacharoza, czy jakiś inne. (...) Skoro wiem, że buraki to sacharoza. Czy strzelać? Tu jest już to gwarantowane 40 tysięcy, takie wymarzone trochę - studziła emocje, powstrzymując się przed chęcią zaryzykowania.
Uczestniczka ostatecznie poprosiła o koło ratunkowe 50 na 50. Gdy system wyeliminował odpowiedź A., czyli miód, kobieta była już pewna, że fjut stworzony jest z buraków cukrowych.
- Od razu mogę Ci powiedzieć z wielką przyjemnością, że to poprawna odpowiedź - zakomunikował Hubert Urbański.
"Milionerzy". Prowadzący zadał pytanie za pół miliona złotych
W 572. odcinku "Milionerów" Magdalena Wilczek usłyszała pytanie za 500 tysięcy złotych. Brzmiało ono tak:
Który sakrament Kościoła katolickiego odpowiada sakramentowi miropomazania w Kościele prawosławnym?
- A. namaszczenie chorych,
- B. bierzmowanie,
- C. ślub,
- D. eucharystia.
Uczestniczka stwierdziła na początku, że miro może być jakąś żywicą, a pomazanie nóg kojarzy jej się z namaszczeniem. - Ale w trakcie bierzmowania też jest używany olej - dodała później.
Jak przyznała, "korciło ją", by zaznaczyć odpowiedź B., ale nie mogła poprzeć swoich przypuszczeń żadnym kołem ratunkowym i bała się ryzyka, dlatego ostatecznie zrezygnowała z dalszej gry. Tym samym zdobyła 250 tysięcy złotych. A jaka była prawidłowa odpowiedź?
- To bierzmowanie. Sakrament miropomazania jest udzielany bezpośrednio po chrzcie - oznajmił Hubert Urbański.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci? Psycholog: "Przekazujmy informację zgodnie z prawdą"
- Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński byli o krok od miliona. "Chwała Bogu, że podjęliśmy taką decyzję"
- Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych. Wiemy, na co przeznaczył nagrodę
Autor: Berenika Olesińska
Źródło: TVN
Źródło zdjęcia głównego: TVN