Newsy

Łukasz Berezak od lat zbiera pieniądze na WOŚP, teraz sam potrzebuje pomocy. Internauci stanęli na wysokości zadania

Newsy

Łukasz Berezak

To jeden z najbardziej znanych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że sam zmaga się z licznymi chorobami, Łukasz Berezak od lat angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących. Niestety, w ostatnim czasie stan 17-latka pogorszył się. Internauci wyciągnęli pomocną dłoń i zebrali potrzebną sumę na jego leczenie. Zbiórka wciąż trwa.

Łukasz Berezak – najsłynniejszy wolontariusz WOŚP

Kiedy miał 10 lat, Łukasz postanowił zostać wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja – powiedział wtedy w wywiadzie dla TVN24.

Chłopiec zmaga się z licznymi nieuleczalnymi chorobami, m.in. chorobą Leśniowskiego-Crohna, zespołem Cushinga, nadciśnieniem i osteoporozą. Czasem dopada go silny ból, który doprowadza nawet do omdlenia.

Swoją postawą Łukasz zachwycił wiele osób, w tym samego dyrygenta WOŚP, Jurka Owsiaka. Do dziś przyjaźnią się, a Łukasz niezmiennie angażuje się w zbiórki na rzecz WOŚP. Tylko w tym roku zebrał 225 tysięcy 225 złotych.

Łukasz Berezak potrzebuje pomocy

Od kilku miesięcy stan zdrowia Łukasza pogarsza się.

Generalnie jest leżący – mówi Iza Berezak, mama Łukasza. Potrzebne są pieniądze na sfinansowanie leczenia 17-latka: zabiegi, leki, rehabilitację, a także nowy wózek, bo obecny jest w fatalnym stanie i nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Internauci pomogli najsłynniejszemu wolontariuszowi w Polsce

Rodzice Łukasza zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Potrzebowali 150 tysięcy złotych. Gorące serca internautów nie zawiodły. W ciągu doby zebrali całą potrzebną sumę. Obecnie jest już ponad 350 tys. złotych. Zbiórka wciąż trwa.

Zobacz wideo: Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka na jego leczenie

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości