Newsy

Sejm przyjął lex TVN. Nowelizacja ustawy medialnej czeka na podpis prezydenta

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Wiertnicza 166.

W piątek 17 grudnia br. Sejm przegłosował nowelizację ustawy, określaną mianem lex TVN, odrzucając tym samym wrześniową uchwałę Senatu w tej sprawie. Bezwzględną większością głosów udało się przeforsować przepisy, przeciwko którym kilka miesięcy temu protestowało wielu dziennikarzy. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, gdzie będzie czekała na jego podpis.

Sejm przyjął ustawę lex TVN

W sierpniu Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, mającej na celu uściślenie przepisów mówiących o tym, że właścicielem telewizji czy radia działającego na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49%. W drugim tygodniu września Senat w całości tę nowelizację odrzucił.

W piątek 17 grudnia sejmowa komisja kultury i środków przekazu wznowiła obrady na temat budzącej wiele kontrowersji ustawy. Sejm ostatecznie przegłosował "lex TVN", odrzucając wrześniową uchwałę Senatu. Nowelizacja została przyjęta i czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, który ma 21 dni na podjęcie decyzji w tej sprawie. Może on ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Zobacz wideo: PiS przepchnął przez sejm "lex TVN". Lewica zawiadamia prokuraturę ws. trybu zwołania komisji

Lex TVN

Lex TVN uderza w wolne media
Lex TVN uderza w wolne media Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Oświadczenie Zarządu TVN Grupy Discovery

W Sejmie doszło do bezprecedensowego zamachu na wolne media. To działanie wymierzone w największego i najważniejszego polskiego sojusznika, bo to na Stanach Zjednoczonych opiera się polskie bezpieczeństwo i duża część polskiej gospodarki. TVN Grupa Discovery i Discovery Inc. są zdeterminowane do obrony swoich inwestycji w Polsce i użyją wszystkich środków prawnych, by misja naszych mediów w Polsce była kontynuowana. Ufamy, że Prezydent Andrzej Duda zawetuje Lex TVN, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami.

Więcej informacji na ten temat na tvn24.pl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news

Pozostałe wiadomości