Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad przepisami.
Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt trafił do Sejmu.
Chodzi o nowe sumy gwarancyjne.
Kobiety żądają zmian w prawie.
Jak złożyć wniosek? Ile potrwa wydanie decyzji?
Jakie zmiany planuje Ministerstwo Zdrowia?
Sprawdź, co przewiduje nowelizacja.
2022 od początku jest dla Polaków rokiem wielu zmian. Planowane są one również w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Sprawdź, co się zmieni w przepisach. Zmiany w prawie pracy 2022
W piątek 17 grudnia br. Sejm przegłosował nowelizację ustawy, określaną mianem lex TVN, odrzucając tym samym wrześniową uchwałę Senatu w tej sprawie. Bezwzględną większością głosów udało się przeforsować przepisy, przeciwko którym kilka miesięcy temu protestowało wielu dziennikarzy. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, gdzie będzie czekała na jego podpis.
Krótszy okres pobierania zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia. Taki zapis znalazł się w nowelizacji ustawy, którą uchwalił Sejm. Jak wyjaśniał wiceminister rodziny Stanisław Szwed, celem tej zmiany jest uszczelnienie systemu i oszczędności.
500 plus to program, z którego korzysta ponad 6,5 mln dzieci. W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej od dłuższego czasu trwały prace nad zmianami w regulującej go ustawie. We wtorek 31.08 rząd przyjął projekt nowelizacji. Jakie zmiany wchodzą w życie?
Pojawił się projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, którego celem jest uszczelnienie przepisów - wynika z informacji zamieszczonych na stronie Sejmu. Zawiera on m.in. propozycję rozszerzenia kręgu osób, z których nieodpłatnej pomocy mógłby korzystać właściciel sklepu. Kto zalicza się do tego grona?
Prezydent podpisał nowelizację ustawy dotyczącą programu 300+. To oznacza, że zapowiadane przez rząd zmiany wkrótce wejdą w życie. Na czym one polegają? Na co muszą przygotować się rodzice korzystający ze wsparcia państwa? Kiedy ruszy nabór wniosków?
W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 zakazującego aborcji ze względu na przesłankę embriopatologiczną w całej Polsce trwają protesty w akcie sprzeciwu. Orzeczenie to zrywa kompromis istniejący od 1993 roku. Prezydent Andrzej Duda w piątek wydał oświadczenie, w którym odniósł się do tej sytuacji i poinformował o złożeniu do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny. Co będzie w niej zawarte?
Zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego to jedne ze zmian w ustawie o ochronie zwierząt, które w nocy z czwartku na piątek przyjął sejm. Teraz nowela trafi do senatu.
Według jednego z sędziów, nowelizacja kodeksu karnego, która miała uderzyć w dłużników alimentacyjnych, części z nich pomoże. W jaki sposób? Jakie zmiany wprowadza nowela? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokat Elizę Kunę.
Obecnie około miliona dzieci w Polsce nie otrzymuje zasądzonych alimentów, a ściągalność zaległości jest na poziomie blisko 20 proc. Zmiana kodeksu karnego uchwalona właśnie przez Sejm może pomóc w egzekwowaniu świadczeń alimentacyjnych i zapobiec uchylaniu się od ich płacenia. Jakie sankcje przewiduje nowelizacja? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN adwokata Zbigniewa Romana.
Z gośćmi Dzień Dobry TVN: ekspertem Ministerstwa Zdrowia ds. niepłodności prof. Waldemarem Kuczyńskim oraz prezeską stowarzyszenia "Nasz bocian" Anną Krawczak porozmawialiśmy na temat kontrowersji, jakie budzi nowa ustawa o zapłodnieniu in vitro. Czy to prawda, że w Urzędzie Stanu Cywilnego trzeba będzie zgłosić, że nasze dziecko urodziło się dzięki metodzie in vitro? Dlaczego niebiologiczny ojciec będzie zobowiązany składać oświadczenie woli? Czy faktycznie nowelizacja ta stygmatyzuje? Jakie wątpliwości budzi? Zobaczcie, jakie przepisy wejdą w życie niebawem!
Do 1 kwietnia obowiązywał zakaz używania przypraw w barach mlecznych. Na szczęście Ministerstwo Finansów ustawę znowelizowało. W ślad za unoszącymi się oparami dotychczasowego absurdu, udał się zniesmaczony Filip Chajzer. Dlaczego nie można było używać innych przypraw niż sól? I jakie były konsekwencje nieprzestrzegania rygorystycznego rozporządzenia?