Rząd chce wprowadzić nowe regulacje dotyczące sprzedaży żywych karpi.
Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tzw. ustawie antyhejterskiej i ślepych pozwach.
Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt trafił do Sejmu.
28 czerwca Sejm zagłosował za przyjęciem projektu w sprawie zmiany zawartej w Kodeksie karnym definicji gwałtu. Zaakceptowany projekt, który został zaproponowany przez Lewicę zakłada, że od teraz przestępstwem będzie doprowadzenie do seksu mimo braku zgody drugiej osoby.
Inflacja oraz rosnące ceny sprawiły, że rząd zdecydował się wprowadzić tzw. wakacje kredytowe. W najbliższym czasie zmienią zasady ich udzielania. Jakie będą nowe kryteria? O tym w Dzień Dobry TVN w ramach naszego cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku", opowiedziała Dagmara Kaczmarek-Szałkow, dziennikarka TVN24.
"Te wymogi mogą oznaczać koniec wielu ras psów".
Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia ws. wydawania zezwoleń na fotografowanie.
W czwartek 22 lutego parlamentarzyści przyjęli nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej. Zgodnie z przepisami tabletka "dzień po" ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat.
Organizacje praw człowieka, w tym Amnesty International, skrytykowały nowe prawo, ale niektórzy działacze stwierdzili, że jest ono niezbędnym środkiem odstraszającym przed "kulturą gwałtu" w tym państwie.
15 lutego 2024 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego czyli tzw. ustawa Kamilka. Jest ona odpowiedzią na tragedię 8-letniego chłopca, który zmarł w wyniku długotrwałej przemocy domowej. Jakie rozwiązania zawiera? O tym powiedział w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Radosław Mróz.
Sprawdź nowe informacje w tej sprawie na stronie Dzień Dobry TVN.
Dokument trafił do sejmu.
W polskim rządzie omawiany jest temat związków partnerskich. Trwają prace nad przygotowaniem ustawy. Dla wielu osób ciągle niezrozumiała jest istota wprowadzenia tego funkcjonującego w innych krajach rozwiązania. Na czym polega?
- Nie będę musiała wyjeżdżać - stwierdziła wioślarka.
Do której otwarte będą sklepy?
Do której otwarte będą sklepy?
Z końcem sierpnia wchodzi w życie ustawa o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Jej zadaniem jest ochrona Polaków przed oszustami. Na czym dokładnie będzie polegało nowe prawo? Jakie będą mieli obowiązki operatorzy telekomunikacyjni? Wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji.
W sierpniu 2023 roku w polskim prawie pojawi się sporo zmian. Dotyczą one przede wszystkim emerytów, osób z niepełnosprawnościami, uczniów i nauczycieli, pacjentów i lekarzy, pracowników handlu, a także sprawców przemocy domowej. Sprawdź szczegóły.
W piątek 7 lipca polski Sejm przegłosował zmiany w 27 ustawach, ważnych dla wielu grup Polaków. 11 z nich oczekuje już na podpis prezydenta, a pozostałymi zajmie się Senat. Sprawdź, które dotyczą ciebie lub twoich bliskich.
Sejm uchwalił rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami. Jakich kwot mogą się spodziewać? Od kiedy świadczenie będzie wypłacane? Sprawdź szczegóły.
Czy to koniec reklam z ekspertami promującymi preparaty uzupełniającymi dietę?
Za kilka godzin powitamy nowy rok. Jeśli jeszcze nie zdążyliście zrobić zakupów na sylwestrową imprezę, radzimy się spieszyć. W sobotę, 31 grudnia 2022 roku sklepy będą działać krócej niż zazwyczaj. Do której godziny będą otwarte?
W drugim tygodniu listopada nie będzie możliwe złożenie wniosku paszportowego. W życie wchodzi nowa ustawa o wydawaniu dokumentów, a podczas jej wdrażania pojawią się utrudnienia.
Projekt ustawy o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej zakłada obowiązkowe instalowanie w smartfonach dwóch rządowych aplikacji. Do czego mają służyć?
Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia.
O tym, z jakim absurdem wiąże się w Polsce stwierdzanie zgonów domowych i ustalanie ich przyczyny, redaktorka dziendobry.tvn.pl Berenika Olesińska porozmawiała z lek. med. Michałem Domaszewskim, z dr. n. med. Maciejem Pawłowskim oraz z mecenasem Iwo Kliszem.
Odpowiedzi znajdziesz w Dzień Dobry TVN.
Stawka PIT ma być obniżona z 17 do 12 proc., krytykowana ulga dla klasy średniej zostanie zlikwidowana.