Kobieta w ciąży wyszła na balkon. Runęła na ziemię wraz z konstrukcją

Autor:
Nastazja
Bloch
Kobieta w ciąży wyszła na balkon. Runęła na ziemię wraz z konstrukcją

Na jednym z osiedli w Lęborku zawalił się balon, na którym przebywała ciężarna kobieta wraz ze swoim partnerem. Na miejscu zjawiła się straż pożarna i pogotowie. Para została przetransportowana do szpitala.

Lębork – zawalił się balkon

Na jednym z osiedli w Lęborku mieszkańcy przeżyli chwile grozy. Gdy jedna z par zamieszkujących na parterze postanowiła wyjść wieczorem na balkon, w tej chwili konstrukcja runęła wraz z nimi. 30-letnia ciężarna kobieta oraz jej 28-letni partner nie kryli zdziwienia.

Świadkowie wydarzenia wezwali pomoc, na miejscu zjawili się ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku, a także ratownicy medyczni. Ci ostatni zdecydowali, by przetransportować poszkodowanych do szpitala.

Na szczęście mieszkańcy bloku nie doznali większych obrażeń. Balkon znajdujący się na parterze, wisiał 1,5 m nad ziemią. Co mogłoby się wydarzyć, gdyby konstrukcja była wyżej?

Lębork. Kobieta w ciąży wyszła na balkon, który się zawalił 

Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Niestety w czasach tzw. patodeweloperki do zawalenia balkonów dochodzi coraz częściej. Sprawą pary z Lęborka zajęła się policja oraz administrator budynku. Przyczynę zaistniałego incydentu wyjaśniać ma także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Jak donoszą media, prawdopodobnie balkon został zamontowany przez mieszkańców na własną rękę. Konstrukcja nie przeszła odpowiedniego nadzoru.

- Tajemnicą poliszynela jest to, że mieszkańcy na własną rękę montują balkony i podobne konstrukcje w budynkach, nie zawsze dochowując formalności - zauważa lokalny portal w poście udostępnionym na Facebooku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Spatari/GettyImages

Pozostałe wiadomości