Newsy

Błąkała się po terenie kopalni. Wiadomo, kim jest tajemnicza kobieta

Newsy

Autor:
FC/gp/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl, konin.policja.gov.pl
Policyjny kogut na dachu radiowozu.

Na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Tomisławicach znaleziono kobietę, która nie potrafiła się przedstawić ani podać adresu swojego zamieszkania. Rodzina rozpoznała ją na zamieszczonych w sieci zdjęciach. - Jest chora, od dłuższego czasu się leczy - podała konińska policja.

Konin. Kobieta odnaleziona na terenie kopalni

Kobieta została znaleziona w poniedziałek, 7 listopada br. na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Konin w Tomisławicach (województwo wielkopolskie). Jak czytamy na tvn24.pl, nie była w stanie się przedstawić, powiedzieć gdzie mieszka ani podać swojej daty urodzenia. Konińska policja podjęła starania o ustalenie jej tożsamości.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Zostaliśmy poinformowani przez pracownika ochrony, że po ich odkrywce spaceruje kobieta. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zastali tam tę kobietę (...). Została zabrana do komendy, gdzie została zatrzymana na 24 godziny. Stamtąd została przewieziona do szpitala. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie ma problemy psychiczne, stąd zapadła decyzja o umieszczeniu jej w szpitalu psychiatrycznym w Warcie - poinformował oficer prasowy konińskiej policji, Sebastian Wiśniewski.

Kim jest kobieta znaleziona w kopalni?

Policjanci uznali, że kobieta jest Polką. Przedstawiała się w języku polskim, ale robiła to w różny sposób, podając inne imiona. Wskazywała też Inowrocław jako miejsce swojego zamieszkania. Jak podaje tvn24.pl, nie znaleziono tam po niej żadnego śladu.

- Przeglądaliśmy bazy osób poszukiwanych, zaginionych, ale takiej kobiety w nich nie ma. Sprawdzaliśmy też bazę danych po DNA i odciskach palców, ale nigdzie ona nie figuruje - zapewnił Sebastian Wiśniewski.

Funkcjonariusze policji zaapelowali o pomoc w identyfikacji kobiety i opublikowali w sieci jej zdjęcia. Ich działania przyniosły pożądany skutek.

- Udało się nam ustalić tożsamość tej kobiety, to 30-letnia mieszkanka powiatu tureckiego. Została rozpoznana przez rodzinę, dzięki komunikatom zamieszczonym w mediach. Jest chora, od dłuższego czasu się leczy - przekazał oficer prasowy konińskiej policji.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:FC/gp/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl, konin.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości