Newsy

Maseczki ochronne przechodzą do historii. Jest jeden wyjątek

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN 24
Maseczka ochronna

Znika obowiązek zasłania nosa i ust w miejscach publicznych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował o poluzowaniu obostrzeń, tłumacząc to spadającą liczną zakażeń koronawirusem. Z maseczkami żegnamy się od poniedziałku 28 marca. Zmieniają się też zasady dotyczące kwarantanny i izolacji.

Maseczki - zniesiono obowiązek zasłaniania ust i nosa

Adam Niedzielski przekazał, że zgodnie z jego decyzją od poniedziałku 28 marca 2022 zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Minister zdrowia zaznaczył jednak, że od nowej zasady jest jeden wyjątek. Dotyczy podmiotów leczniczych, gdzie wciąż zakrywanie nosa i ust będzie wymagane. Szczegóły konferencji prasowej podaje TVN24.

Jak podkreślał Adam Niedzielski, można zaobserwować wyraźną tendencję spadkową liczby zakażeń.

- Średnia liczba dziennych nowych zakażeń spadła dziś poniżej 10 tysięcy - pisał na Twitterze. Po blisko dwóch tygodniach zmniejszenia skali spadków mamy do czynienia od kilku dni z przyspieszeniem tendencji spadkowej.

COVID-19

Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudnia
Lek na COVID-19 dostępny w Polsce od połowy grudniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Koniec kwaratanny

Adam Niedzielski podjął również decyzję w sprawie zniesienia zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny domowej dla współdomowników oraz wszystkich kwarantann związanych z wjazdem do Polski.

- Przewidujemy, że do końca kwietnia będziemy mieli zdecydowaną redukcję zakażeń i hospitalizacji - zaznaczył.

Koronawirus w Polsce

Od początku pandemii w Polsce do 27.03.2022 r. potwierdzono 5 943 227 przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2. 114 828 osób zmarło.

Rekord zakażeń przypadł na 27 stycznia 2022 roku, kiedy resort poinformował o 57 659 pozytywnych testach. Najwięcej zgonów miało miejsce 8 kwietnia 2021 roku. Wówczas zanotowano wtedy 954 przypadki śmiertelne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: krisanapong detraphiphat / Getty Images

Pozostałe wiadomości