maseczki na twarz

  maseczki na twarz

  Bez wątpienia wakacyjny wypoczynek jest radosnym wydarzeniem, ale ma też swoją mroczną stronę. Słońce, plaża oraz słona, morska woda przesuszają skórę, która staje się nieprzyjemnie ściągnięta i widać na niej drobne linie. Jak skutecznie się ich pozbyć? Z pomocą przychodzą maseczki, które można zrobić samemu. Krok po kroku pokazała to Martyna Grzenkowicz, blogerka i ekspertka pielęgnacji skóry.

  Szacuje się, że z powodu smogu co roku umiera 45 tys. Polaków. Jak się przed nim skutecznie chronić? Które z masek są najbardziej skuteczne? Gdzie dzwonić, kiedy zorientujemy się, że sąsiad pali w piecu materiały toksyczne? O radę poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN Jakuba Jędraka z Polskiego Alarmu Smogowego.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Martę Remplewicz i Zofię Marciniak, chemiczki i zielarki, by podpowiedziały, jak jesienią dbać o skórę i wzmacniać organizm. Zobaczcie, jak przygotować maseczkę z jarzębiny i dlaczego warto ją stosować. Kiedy należy zbierać jarzębinę i jakie produkty można jeszcze z niej zrobić? Jakie właściwości ma olej rokitnikowy? Marta Remplewicz i Zofia Marciniak podpowiedziały nam też, jak przygotować tonik do przemywania twarzy z berberysu oraz specjalną nalewkę. Z tej nalewki powinny korzystać osoby z łuszczycą lub atopowym zapalaniem skóry, przemywając nią miejsca zmienione chorobowo.

  Tym razem w ramach cyklu Kosmetykopedia wybieraliśmy najlepsze maseczki do twarzy. Testerkami były nasze koleżanki z Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, który z kosmetyków zyskał ich najwyższe oceny. Od kosmetologa Beaty Dudzińskiej dowiedzieliśmy się, jakie maski dobierać do danego typu skóry.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Dominika Fetraś. Blogerka przygotowała dla nas maseczki ze składników, które znajdziemy w każdej kuchni. Niektóre z nich potrafią zdziałać cuda! Maseczka z ogórka, cytryny i jogurtu zwalczy przebarwienia, z kolei awokado wymieszane z kakao to sposób na zachowanie młodości.

  Zapraszamy na poniedziałek z Dzień Dobry TVN! Tylko u nas wszystko o intercyzie - o tym nasz ekspert i zaznajomiona z tematem Hanna Bakuła, a potem Tomek Choiński i porcja ćwiczeń na rozpoczęcie dnia. Oprócz tego domowy sposób na zrobienie maseczki na twarz. Bądźcie z nami jutro o 8.00! Program poprowadzą Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Zima to ciężki czas dla skóry i włosów. Na dworze mróz i wiatr, a w domu i pracy suche powietrze. Jak domowymi sposobami przywrócić skórze i włosom blask? Jakie błędy w pielęgnacji skóry popełniamy? O tym gość Dzień Dobry TVN kosmetyczka Aneta Suchowierska.