Domowa maska "w płachcie" z zielonej herbaty i miodu
Jakie są zalety maski z zielonej herbaty?
Zielona herbata jest bardzo bogata w antyoksydanty. Pod wpływem promieni słonecznych na cerze wytwarzają się wolne rodniki. To są takie małe, wredne cząsteczki, które sprawiają, że nasza skóra po prostu szybciej się starzeje. (...) Połączenie herbaty i miodu będzie działało super nawilżająco i super antyoksydacyjnie . Miód jest także świetnym składnikiem regenerującym. Nie wiem czy wiecie, ale w starożytności miód był używany do leczenia ran
- mówiła Martyna Grzenkowicz, blogerka i ekspertka pielęgnacji skóry. Pokazała w naszym studiu, jak przygotować taką maskę samemu.
- Zaparzyć zieloną herbatę pamiętając, że woda nie może mieć więcej niż 60-70 stopni
- Odlać 50 ml wywaru, a gdy delikatnie ostygnie dodać 1-2 łyżki miodu
- Gdy miód rozpuści się w roztworze, oblać mieszanką ręczniki papierowe, a potem je odsączyć. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy lekko ciepłe nakładać na twarz bądź najpierw włożyć w woreczku foliowym do lodówki na 20 min.
Uwaga. Podobnie jak z maskami w płachcie ze sklepu nie możemy doprowadzić do ich wyschnięcia na twarzy. Mogą wtedy przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.
Maseczka nawilżająco-regenerująca z awokado i jogurtu
Jest pomocna przy odbudowywaniu bariery hydrolipidowej, która bardzo często jest naruszona przy nadmiernej suchości.
Składniki:
- 2-3 łyżki dojrzałego awokado
- 3-4 łyżki gęstego jogurtu greckiego
- 15 ml bardzo ciepłej wody (50 stopni około)
- 1 łyżeczka płaska cukru brązowego albo białego
Awokado rozkrajamy, następnie do miseczki i przekładamy jego 2-3 łyżki (pestkę można zostawić na później - wysuszona i starta niesamowicie sprawdzi się jako naturalne drobinki ścierne przy innym przepisie; można ją dodawać także do różnych potraw).
Dodajemy 3-4 łyżki gęstego jogurtu (tylko wtedy, jeżeli będzie gęsty zapewnimy sobie odpowiednią konsystencję, która nie będzie spływała z twarzy). Mieszamy elementy ze sobą, a w wodzie rozpuszczamy cukier. Ważne - nie możemy dodać zbyt ciepłej wody do pozostałych składników, aby zachowały one wszystkie swoje wartości. Z tego powodu nie powinna przekraczać 50 stopni. Następnie nakładamy na twarz na 15-20 minut i zmywamy letnią wodą.
Jogurt grecki to siedlisko dobrych bakterii probiotycznych, które bytują nie tylko w naszych jelitach, ale także na skórze, a obecność kwasu mlekowego sprawi, że cera będzie pięknie rozświetlona i pełna blasku. Cukier z kolei jest naturalnym humektantem, czyli nawilżaczem. To najprostszy i najtańszy sposób na nawilżenie skóry ciała i twarzy.
Kontrola stanu skóry po wakacjach:
Zobacz też:
- Pamiętacie Alę z zespołu Blog27? W życiu wokalistki zaszły właśnie poważne zmiany
- Maja Ostaszewska i Weronika Rosati zachwyciły stylizacjami w Wenecji
- Dave - Polak z Ameryki, który robi w sieci prawdziwą furorę. Za co pokochali go fani?
Autor: Sabina Zięba