Wydarzenia kulturalne w czasie pandemii. Czy za brak maseczki grozi kara?

Dzień Dobry TVN
Brak maseczki ochronnej podczas wydarzenia kulturalnego może nieść za sobą przykre konsekwencje. O obwiązujących zasadach mówi adwokat Eliza Kuna, odpowiadając na pytanie naszego widza.

Obostrzenia sanitarne na wydarzeniach kulturalnych

Koncerty, kina teatry i inne wydarzenia kulturalne ruszyły pełną parą. Ich organizatorzy są zobowiązani do przestrzegania wytycznych sanitarnych oraz zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa.

Podstawowym wymogiem stawianym publiczności jest noszenie maseczek ochronnych. Ta kwestia zainteresowała jednego z naszych widzów, który za pośrednictwem formularza kontaktowego, postanowił skierować do eksperta następujące pytanie:

Jaka kara grozi mi, jeśli na koncercie lub w teatrze nie będę miał maski

- napisał.

Obowiązkowe maseczki na koncertach

Branża eventowa w wyjątkowy sposób ucierpiała w czasie pandemii, dlatego odmrożenie tej części gospodarki jest szansą na ocalenie wielu miejsc pracy, a dla ludzi spragnionych wydarzeń kulturalnych jest prawdziwym balsamem na umęczoną pandemią duszę. Organizatorzy koncertów i spektakli są zobowiązani do respektowania zaleceń rządu. Obowiązek ten ciąży również na uczestnikach rozmaitych wydarzeń.

- Za brak maseczki zasadniczo grozi kara pięciuset złotych - wyjaśnia Eliza Kuna. - Niemniej każdy organizator imprezy kulturalnej odpowiada za bezpieczeństwo epidemiczne w swoim obiekcie. Tym samym istnieje więc ryzyko, że obsługa teatru nie wpuści nas na salę - dodaje adwokatka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie. Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl. Zobacz też:

Meghan Markle urodziła drugie dziecko. Znamy płeć i imię kolejnego potomka Windsorów

Agnieszka Kaczorowska nie rozumie "mody na brzydotę". Swoim wpisem zaskoczyła wiele kobiet

COVID-19 zniszczył płuca kobiecie w ciąży. Przeszła cesarskie cięcie i przeszczep. "Zadzwoniłam do domu się pożegnać"

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości