Kamil Stoch wygrywa 69. Turniej Czterech Skoczni!

''Kamil Stoch triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki utrzymał miejsce na podium, nieudana pokerowa zagrywka Halvora Egnera Graneruda'', źródło: x-news
Złoty Orzeł dla Kamila Stocha! Skoczek w pięknym stylu wygrywa Turniej Czterech Skoczni w Bischofshofen. Dawid Kubacki zajął miejsce trzecie. W czołowej klasyfikacji turnieju aż czterech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce.

Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni

- Deklasacja, pogrom, odlot - to pierwsze komentarze na gorąco po tym, jak Kamil Stoch zmiażdżył konkurencję, zajmując pierwsze miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch nie pozostawił wątpliwości, kto jest najlepszy! Dzisiaj Bischofshofen wygrał obie serie skoków, w drugiej osiągnął aż 140 metrów. Otrzymał także doskonałe noty (dwa razy 20, czyli maksymalna nota za styl). To już trzecia wygrana Stocha w Turnieju Czterech Skoczni.

W środę na obiekcie w Bischofshofen zakończył się 69. Turniej Czterech Skoczni. W imprezie startowało siedmiu Polaków z liderem rywalizacji Kamilem Stochem na czele.

Puchar Złotego Orła powędrował do Kamila Stocha.

Polacy na Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch miał wielką przewagę nad rywalami w całym Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki w serii finałowej walczył o drugie miejsce z Karlem Geigerem, ostatecznie zajął miejsce trzecie. O podium rywalizowali także Andrzej Stękała i Piotr Żyła. Niestety Andrzej Stękała nie uniósł presji i nie utrzymał swojej fantastycznej czwartej lokaty, ostatecznie zajął miejsce 6. Piotr Żyła zajął miejsce 5.

Zobacz też:

Baby boom w kadrze polskich skoczków. Klemens Murańka został ojcem, Maciej Kot jeszcze czeka na potomka

Dawid Kubacki został ojcem. Znamy płeć i imię maleństwa

Kitesurferzy, którzy pływają, gdy wieje 9 w skali Beauforta: "Najważniejsze to frunąć wysoko i daleko"

Zobacz wideo: Kamil Stoch w Turnieju Czterech Skoczni. "Te skoki są super. Już w powietrzu czuję satysfakcję, że to wszystko działa tak, jak należy"

x-news

Autor: Małgorzata Kaferska-Łysek

Źródło: Eurosport

podziel się:

Pozostałe wiadomości