Newsy

Pogoda na czwartek: będzie ślisko na drogach

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (07 + 08-09.01.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na czwartek: będzie ślisko na drogach

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (07 + 08-09.01.2021) | POLSKA

Na czwartek synoptycy zapowiadają opady deszczu i śniegu z deszczem. Na drogach będzie ślisko. Na termometrach od 1 stopnia C w Suwałkach, Wrocławiu i Katowicach do 4 stopni C w Lublinie. 

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia i częściowo Północna będzie w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Bałtykiem i Ukrainą, w strefie oddziaływania frontu okluzji. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na czwartek, 7 stycznia 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek na północy zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze duże, z większymi przejaśnieniami na południu i wschodzie. Opady śniegu, na wybrzeżu i wschodzie deszczu ze śniegiem i deszczu, możliwa także mżawka. W centrum kraju opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność początkowo do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 3 st. C, w rejonach podgórskich około -3 st. C. Wiatr na północy słaby, zmienny, przechodzący w południowy i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie także porywisty, z kierunków zachodnich. W górach wiatr w porywach do 55 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na północy kraju zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju, opady śniegu, na wybrzeżu deszczu ze śniegiem. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -4 st. C na południu do 1 st. C na wybrzeżu, w rejonach podgórskich od -7 st. C do -5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie porywisty, zachodni i południowo-zachodni, tylko na Pomorzu słaby, zmienny. W górach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 7 stycznia 2021 r.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu, możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, początkowo możliwy także deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna -1 st. C. Drogi i chodniki śliskie. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Mężczyzna z długim przyrodzeniem bohaterem bajki dla dzieci. Jej producent: "Grupa docelowa jest szczęśliwa"

Anna Lee Fisher - pierwsza matka w kosmosie: "Czułam odpowiedzialność wobec kobiet, które przyjdą po mnie"

Kasia Tusk wspomina modowe wpadki. "Pokazała, że ma nie tylko świetny gust, ale i dystans do siebie"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
62
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0