Dziecko

Ferie w domu na sportowo. Jak zorganizować dzieciom czas, by oderwały się od ekranu?

Dziecko

Ferie w domu na sportowo. Jak zorganizować dzieciom czas, by oderwały się od ekranu?

Prawdopodobnie będą to najdziwniejsze ferie od wielu wielu lat. Zamknięte stoki uniemożliwiają szusowanie na nartach, a nieczynne hotele utrudniają wyjazdy. Rodzice zastanawiają się w związku z tym, co robić ze swoimi pociechami. Kilka ciekawych propozycji przedstawiła w naszym programie Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci,

Ferie 2021 w domu - co robić z dziećmi?

Ferie zimowe trwają w tym roku od 4 do 17 stycznia. Nie dość, że wyjątkowo dla wszystkich województw są w tym samym terminie, to obowiązuje mnóstwo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Spędzenie ich w domu może być więc sporym wyzwaniem. Jednak wystarczy kilka pomysłów, jak je zaplanować i zorganizować.

Program zajęć warto napisać razem z dziećmi. Będzie w nim miejsce na zabawę, czytanie, posiłki i aktywności sportowe. Oczywiście musi się w nim znaleźć także miejsce na czas wolny rodziców. Warto zaangażować maluchy w szykowanie jedzenia, ale także sprzątanie.

Ferie w domu na sportowo 

Aktywności sportowe są bardzo ważne, jednak, gdy mamy tyle obostrzeń związanych z pandemią,  o wszechstronny rozwój ruchowy postarajmy się zadbać również w domu. Najlepiej to wychodzi przez zabawę. 

Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci pokazała kilka takich, które nie zajmują dużo miejsca, ale po rozłożeniu są bardzo efektowne. 

- Możemy skakać w klasy, zbijać puszki woreczkami, grać w "krokieta". Są wielkie klocki, z których dzieci układają sobie trasy i chodzić po nich utrzymując równowagę, ćwiczyć motorykę, bo wszystkie mięśnie będą pracowały - opowiadała nasza rozmówczyni. 

Zabawy te świetnie sprawdzą się dla rodzeństwa w różnym wieku. 

- Rodzice fantastycznie się wkręcają w te zabawy, cała rodzina - podkreślała ekspertka. 

Ferie 2021 - półkolonie

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem dopuszczalne są tylko półkolonie dla klas I-IV szkół podstawowych i obozy szkoleniowe.

O tym, że ferie w szkole są fajne, przekonywał Witold Młynarczyk, dyrektor łódzkiej podstawówki nr 206, z którym rozmawiała Kinga Burzyńska. Zobacz nagranie:

"Jak dzieci spędzają półkolonie w szkołach?"

Zobacz też:

Organizer dla dzieci, który zachęca do wykonywania obowiązków. Sprawdź, jak go zrobić

Domy dziecka pękają w szwach. Do którego roku życia można adoptować dzieci?

Czuła chwila Patrycji i Andrzeja Sołtysików w obiektywie syna. "Nasze pożegnanie przed kolejną rozłąką"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Kinga Burzyńska
Co sądzisz o tym artykule?
46
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.01.2021
Mama
Czy mozna prosić o nazwy /marki pokazanych zabawek ruchowych?