Dziecko

Ferie w domu? Znany youtuber polecił kanały, które warto pokazać dzieciom

Dziecko

Ferie w domu? Znany youtuber polecił kanały, które warto pokazać dzieciom

4 stycznie rozpoczną się ferie zimowe dla wszystkich uczniów w Polsce. Z racji rozporządzenia dzieci i młodzież do 16. roku życia spędzą je w domu. Dlatego youtuber Jan Dąbrowski przygotował zestawienie kanałów, które warto pokazać dzieciom, by w pożyteczny sposób wykorzystały wolny czas.

Większość rodziców jest zaniepokojona, że ich milusińscy spędzą ferie przed telewizorem lub ekranem komputera, ale Internet wcale nie musi być taki straszny. Ważne jednak, by przeglądane treści były dostosowane do odbiorcy. Jeśli obawiasz się, że twoje dziecko będzie buszowało po sieci, sam zaproponuj mu wartościowy kanał, by mieć pewność, że korzysta z Internetu w należyty sposób.

Co ciekawego znaleźć w Internecie na ferie?

Youtuber Jan Dąbrowski, by pomóc rodzicom, przygotował zestawienie kanałów z filmami, dzięki którym dzieci poszerzą swoją wiedzę. Oto propozycje:

"Nutkosfera"

Jan Dąbrowski dla najmłodszych polecił kanał "Nutkosfera", który zawiera edukacyjne piosenki, np. o układzie słonecznym. 

– Z tej jednej piosenki możemy dowiedzieć się wiele o naszym świecie – podkreślił, prezentując utwór w naszym studiu.

"Naukowy Bełkot" i "Emce2"

Natomiast starsze dzieci mogą zainteresować się kanałami "Naukowy Bełkot" i "Emce2". Na pierwszym z nich młodzież odnajdzie odpowiedzi na nurtujące pytania, a z drugiego dowiedzą się, jak np. widzą psy. – Naukowe filmiki pokazane są w luźnej, ciekawej, czasem zabawnej formie – przekonywał youtuber.

Jednak nie samą nauką człowiek żyje. Ferie to również czas błogiego lenistwa dla dzieci. Dlatego Janek zaproponował również treści komediowe oraz lifestylowe.

"Jacob", "Na gałęzi", "Jeleniejaja"

Dla fanów gier, zwłaszcza miłośników "Fortnite", youtuber polecił kanał "Jacob". – Jacob jest naprawdę utalentowanym graczem, ale też wspaniałą osobą, która prowadzi to swoje show przy pomocy gier, czasami lifestylowo  - w bardzo pozytywny sposób – przekonywał nasz gość.

- Poza tym w zeszłym roku lub dwa lata temu wygrał turniej światowy i przywiózł do Polski 100 tys. dolarów na cele charytatywne. Można nie tylko zarazić się pozytywną energią, ale i zainspirować się tym – dodał Janek.

Z kolei dla zainteresowanych kinematografią zaproponował kanał "Na gałęzi". - Jego autor tłumaczy, jak powstały filmy i jak np. za pomocą światła można zrobić klimat w danej scenie, co sprawia, że daną produkcję tak odbieramy itd. – wyjaśnił Jan Dąbrowski.

Na kanale znajdują się również odcinki, w których omówione są wpadki popełnione przez twórców. - Autor pokazuje, że nawet te największe hollywoodzkie produkcje nie ominęły błędów na planie, np. związanych z rekwizytami – oznajmił.

Na koniec z kanałów rozrywkowych Janek zaproponował "Jeleniejaja", który stara się zarażać pozytywną energią.

– Autorzy podchodzą do ludzi i robią tak dziwne rzeczy, że ludzie czasami padają ze śmiechu, np. z przypadkowymi osobami zrobili sobie bitwę na poduszki. To jest piękne, jak ludzie angażują się w to. Mimo stereotypu, że jesteśmy zamknięci w sobie, smutni, to pokazują, że potrafimy się uśmiechnąć i otworzyć na drugiego człowieka - skwitował. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Michał Rusinek rozprawia się z tekstami polskich piosenek. "Pan Michał Wiśniewski jest moim absolutnym idolem"

"Prime Time" nominowany na Sundance Film Festival. Wielki debiut Jakuba Piątka

Sztuki teatru Michała Żebrowskiego dostępne w Internecie. "To dla nas jedyny ratunek"

Co sądzisz o tym artykule?
89
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0