Policja zatrzymała 50-latka, który podpalił żonę. Mężczyzna nie był wcześniej podejrzewany o stosowanie przemocy

Samopodpalenie pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów
Fot. Getty Images/Mustang_79
Do dramatycznej w skutkach awantury domowej doszło w w okolicach Iławy. 50-letni mężczyzna podpalił swoją żonę. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Jej mężowi może grozić do 5 lat więzienia.

Iława. Mężczyzna podpalił żonę

Funkcjonariusze z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) zostali wezwani na interwencję do awantury domowej. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec gminy Kisielice pokłócił się ze swoją żoną, oblał ją łatwopalną substancją i podpalił. Mężczyzna został zatrzymany.

Kobieta, uciekając z domu, zdarła z siebie płonące jeszcze ubrania i pobiegła do sąsiadów, którzy o wszystkim poinformowali służby ratunkowe. Poszkodowana została zabrana karetką do szpitala, a jej mąż trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna był nietrzeźwy

- informuje asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej komendy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przesłuchują świadków i ustalają okoliczności zdarzenia.

Podpalił żonę

Mężczyźnie, który podpalił swoją żonę, zostanie prawdopodobnie przedstawiony zarzut spowodowania tzw. średniego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Według policji 50-latek nie był wcześniej podejrzewany o stosowanie przemocy czy znęcanie się nad żoną, a w rodzinie nie wszczynano nigdy procedury "Niebieskiej karty".

W ciągu minionych dwóch lat policja była cztery razy wzywana tam do awantur domowych, co miało związek z nadużywaniem alkoholu przez małżonków. Za każdym razem wzywającym policję był mąż.

Po ostatniej z tych interwencji, w czerwcu ubiegłego roku funkcjonariusze sporządzili wobec kobiety i mężczyzny notatkę służbową, którą przekazali do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

Nie chcę więcej być katem! Na czym polega terapia osób, stosujących przemoc w domu? Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Nie żyje 4-miesięczne dziecko. To najmłodsza dotąd ofiara koronawirusa w Polsce

Los polskich opiekunek w Niemczech. "Umowy są kłamliwe i wprowadzają w błąd"

Johnny Depp przegrał sprawę sądową. Na miejscu była nasza reporterka

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości