Godzina "W" tuż przed koncertem Taylor Swift. "Ciarki gwarantowane"

Taylor Swift w Polsce
Godzina "W" na koncercie Taylor Swift
Źródło: SOPA Images / Contributor/Getty Images, Thomas Niedermueller/TAS24 / Contributor/Getty Images
Koncerty Taylor Swift na PGE Narodowym odbędą się 1, 2 i 3 sierpnia. Pierwszy z występów jest szczególny, bowiem przypada na dzień 80. rocznicy powstania warszawskiego. Choć emocje związane z przyjazdem artystki do Polski sięgały zenitu, w godzinie "W" nie zapomniano uczcić pamięć powstańców. Co wydarzyło się na stołecznym stadionie? 

Jak każdego roku, Warszawa oddała hołd poległym w Powstaniu Warszawskim. Na krótką chwilę całe miasto "stanęło w miejscu", nie ominęło to też tłumów zebranych na koncercie Taylor Swift.

Dalsza część tekstu poniżej.

DD_20240714_Taylor_REP_napisy
Fenomen Taylor Swift - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Godzina "W" na koncercie Taylor Swift

1 sierpnia upamiętniona została godzina "W". W całej Warszawie zawyły syreny, a auta i komunikacja miejska stanęły w miejscu. Symboliczna chwila nie ominęła fanów Taylor Swift, którzy przybyli na koncert wokalistki odbywający się na PGE Narodowym. Kiedy wybiła 17:00, włączono muzykę, a na telebimach pojawiły się barwy flagi polskiej. Niedługo później w sieci pojawiło się wiele nagrań z wnętrza stadionu, na których widać było, jak wielbiciele artystki oddawali cześć powstańcom.

Jak wyglądał PGE Narodowy w trakcie godziny "W"?

Wideo zostało także opublikowane na oficjalnym profilu trasy koncertowej Taylor Swift na platformie X (były Twitter).

- Wszyscy wstali. Była kompletna cisza i aplauz. Ciarki gwarantowane. Wow! - brzmiał wpis.

- Być może wydarzą się wspaniałe, przypadkowe spotkania, kiedy szlaki tłumu fanów i fanek Taylor Swift, którzy przyjadą do Warszawy z całego regionu, także z zagranicy, przetną się w drodze na stadion z ludźmi idącymi na marsze pamięci. [...] Tam też na pewno zapadnie milczenie, padną pytania o ten czas. To mogą być paradoksalnie konteksty niezwykle sprzyjające głębokiemu przeżyciu tego momentu - tłumaczył dla TVN24.pl dr. hab. Marcin Napiórkowski, semiotyk kultury, współscenarzysta spektaklu "1989".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości