Ta trasa koncertowa prawdopodobnie będzie najbardziej dochodowym przedsięwzięciem w historii branży muzycznej. Według spekulacji mediów Taylor Swift i jej show "The Eras Tour" przyniesie zyski przekraczające miliard dolarów. Nic dziwnego, fani na cały świecie w ciągu kilku sekund wykupili wszystkie bilety. Co z tymi, którym się nie udało? W sieci można znaleźć wiele wejściówek z drugiej ręki. Uwaga, nie wszystkie są bezpieczne. Zdradzamy, na co zwracać uwagę.
Koncert Taylor Swift w Warszawie – bilety od koników
Ten koncert z pewnością zapamiętają wszyscy fani Taylor Swift. Już 1, 2 i 3 sierpnia amerykańska gwiazda stanie na scenie Stadionu Narodowego i zaśpiewa największe hity. Jeśli nie udało wam się nabyć biletu w dniu sprzedaży, nic straconego. Wejściówki z drugiej ręki wciąż dostępne są w sieci. Zanim jednak zdecydujecie się wydać od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych, warto kilkukrotnie zweryfikować źródło sprzedaży.
Jak przy każdym dużym koncercie, oszuści wykorzystują sytuację i naiwność internautów. Zarówno w sieci, jak i pod stadionem spotkać możemy tzw. koniki, czyli osoby oferujące bilety z drugiej ręki. Ich ceny wahają się od 400 do nawet 17 tysięcy złotych. I choć zdesperowany fan, jest w stanie wydać wiele, by zobaczyć swojego idola, my zalecamy ostrożność. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że wszystkie bilety na koncert Taylor są imienne. Zatem, aby dostać się na płytę, czy trybuny musimy okazać bilet z naszym imieniem i nazwiskiem. Organizatorzy podkreślają także, by zabrać ze sobą dokumenty potwierdzający tożsamość, gdyż ochrona skrupulatnie sprawdzać będzie dane osobowe. Gdy więc na odkupionym bilecie widnieć będzie obce nazwisko, po prostu nie zostaniemy wpuszczeni na koncert.
Sytuacja druga dotyczy oszustów. Wirtualne bilety, o ile w ogóle zostaną nam wysłane, najczęściej dostarczane są do kilku osób jednocześnie. Oznacza to, że ten sam bilet może mieć wielu właścicieli. Kto wejdzie na występ? Prawdopodobnie nikt, bo kod do skanowania będzie już "wykorzystany" przez pierwotnego właściciela. Jak zatem zdobyć bilet w bezpieczny sposób?
Koncert Taylor Swift – ostatnie bilety z drugiej ręki
Serwis eBilet, który prowadzi oficjalną dystrybucję biletów na koncert Taylor w Warszawie, uruchomił formalny resale, czyli odsprzedaż. Jak podkreśla firma, jest to jedyna oficjalna i bezpieczna forma kupna biletów, na których będzie widnieć nazwisko nowego właściciela.
"W ramach oficjalnej odsprzedaży przez system eBilet fani, którzy nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu, mają możliwość sprzedaży swoich biletów innym fanom" — czytamy na stronie eBilet.
Ceny wejściówek rozpoczynają się od ok. 200 zł. Warto dodać, że sytuacja jest dynamiczna. Zmienia się nie tylko cena, ale i pula dostępnych biletów.
Koncerty Taylor Swift na PGE Narodowym w Warszawie - jak dojechać?
Występy Taylor Swift w Warszawie odbędą się 1, 2 oraz 3 sierpnia. Bilety na nie rozeszły się jak świeże bułeczki, zatem należy spodziewać się prawdziwych tłumów w tych dniach, nie tylko w okolicach stadionu, ale też innych częściach stolicy. Aby uniknąć stresu oraz chaosu, warto zaplanować swoją podróż wcześniej. Najlepszym środkiem transportu w tej sytuacji jest metro lub tramwaj. Pod obiektem nie ma bowiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych, by wszyscy wybierający się na koncert mogli zostawić tam auto. Poza tym, jadąc na stadion swoim pojazdem, trzeba liczyć się z długimi korkami przy wyjeździe i nawet kilkugodzinnym powrotem do domu..
W związku z tym, lepszym pomysłem wydaje się skorzystanie z komunikacji miejskiej. Wskazówki dotyczące tego, jak dojechać nią na koncert Taylor Swift, opublikował stołeczny portal go2warsaw.pl. Dowiadujemy się z niego między innymi, że najłatwiej jest dojechać na PGE Narodowy metrem, a konkretnie linią M2. Osoby, które się na to zdecydują, powinny wysiąść z pociągu na stacji "Stadion Narodowy". Warto też pamiętać, że przy błoniach stadionu zatrzymują się także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, zatem dojazd spod Warszawy tuż pod sam obiekt, również jest możliwy.
Udając się na miejsce można też wsiąść w któryś z jadących przez Most Poniatowskiego tramwajów, na przykład linii numer 7, 9, 22 czy 24. Powrót tymi środkami transportu nie będzie jednak możliwy, gdyż po zakończeniu koncertu most oraz Aleje Jerozolimskie na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a, będą zamknięte dla ruchu. - W przypadku zamknięcia mostu na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii 7 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na placu Starynkiewicza, a po stronie praskiej na pętli Ratuszowa-Zoo. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły pojadą z osiedla Piaski na plac Starynkiewicza, natomiast po drugiej stronie rzeki będą kursowały w pętli z i do ronda Wiatraczna, alejami Zieleniecką i Waszyngtona - czytamy w komunikacie stołecznego ratusza, cytowanym przez polskieradio24.pl. Najlepiej więc przejść przez Most Poniatowskiego pieszo i za nim "złapać" któryś ze środków transportu.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Od dziewczyny z gitarą do królowej sceny muzycznej. Na czym polega fenomen Taylor Swift?
- Koncert Taylor Swift już za chwilę. O czym nie wolno zapomnieć wybierając się na to wydarzenie?
- Czy Taylor Swift podbije inflację w Polsce? "Fani mogą zostawić w stolicy nawet ok. 190 mln zł"
Autor: Nastazja Bloch
Źródło zdjęcia głównego: Andreas Rentz/Getty Images