Newsy

Policjantka na urlopie uratowała krztuszącą się 2-latkę. Dziewczynka nazwała ją aniołem

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Policja.pl
Policja/Egipt

Sosnowiecka policjantka uratowała 2-latkę bawiącą się na plaży w Egipcie. Przebywająca na urlopie funkcjonariuszka zauważyła krztuszącą się dziewczynkę i udzieliła jej pierwszej pomocy. Wdzięczne dziecko podarowało jej wyjątkowy prezent.

Marsa Alam. Policjantka uratowała życie 2-latki

Sierż. szt. Aleksandra Białek z komisariatu II w Sosnowcu, będąc na urlopie w Marsa Alam w Egipcie, udowodniła, że funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem innych, nawet w czasie wolnym od służby.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Policjantka podczas odpoczynku na plaży zwróciła uwagę na przebywającą w pobliżu 2-latkę. Dziewczynka zaczęła się krztusić, nie mogła nabrać oddechu i stopniowo traciła przytomność. Rodzice próbowali pomóc maluchowi i w panice podrzucali nim do góry.

Egipt. Polska policjantka uratowała krztuszącą się 2-latkę

Funkcjonariuszka postanowiła pomóc. Odwróciła dziewczynkę do dołu, uderzała między łopatkami i uciskała klatkę piersiową, by usunąć przyczynę blokującą drogi oddechowe.

Opiekunowie nie widząc efektów akcji ratunkowej, próbowali wyrwać jej dziecko. Całe szczęście uniemożliwił im to mąż sierż. szt. Aleksandry Białek. Przeszkodą w komunikacji z rodzicami malucha był fakt, że nie znali oni języka angielskiego. Po kilku próbach dziecku udało się wykrztusić cukierka i zaczęło swobodnie oddychać.

Na miejscu pojawił się lekarz, który zbadał 2-latkę. Jej życiu nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. Dziewczynka podziękowała polskiej policjantce, przy okazji nazywając ją swoim aniołem. Wręczyła jej także kwiatek i cukierki.

Czytaj także na TVN24:

Pomnik Jana Szyszki oblany czerwoną farbą. Policja szuka sprawców

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Policja.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jacek Furtak / EyeEm / RobsonPL / Getty Images

Pozostałe wiadomości