Parenting

Zmiany w planie lekcji. Czego młodzież będzie się uczyć w nowym roku szkolnym?

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
edziecko.pl, prawo.pl
Na uczniów od września czeka wiele istotnych zmian. Do planu lekcji dopisano nowe przedmioty. Czego będą się uczyć?

Wrzesień 2022 roku będzie dla uczniów pełen zaskoczeń. Decyzją MEiN dojdzie do zmian w dotychczasowej liście przedmiotów szkolnych. Wiemy, czego dzieci będą uczyć się w nowym roku szkolnym.

Nowe przedmioty w szkołach

W nadchodzącym roku szkolnym uczniowie mogą spodziewać się nowych przedmiotów. Jednym z nich jest historia i teraźniejszość, na którym nauczyciele będą kładli nacisk na naukę o czasach najnowszych.

Szkoła

Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacjiDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Przedmiot będzie obowiązkowy dla pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Ma on zastąpić wiedzę o społeczeństwie. Okres, z którym uczniowie będą musieli się zapoznać, to czasy od 1945 do 2015 roku.

Kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu będą mieć nauczycie, którzy przekazują wiedzę w zakresie historii czy wykreślonej z planu wiedzy o społeczeństwie.

Nowy plan lekcji dla uczniów 2022/2023

Kolejnym nowym przedmiotem będzie przysposobienie obronne, które zastąpi edukację dla bezpieczeństwa.

Uczniowie będą poznawać następujące zagadnienia: elementy survivalu, zasady pierwszej pomocy, edukacja obronna - w podstawówce obejmuje terenoznawstwo, cyberbezpieczeństwo w wymiarze wojskowym, przygotowanie do treningu strzeleckiego. W szkołach ponadpodstawowych uczniowie poznają zasady reagowania w sytuacji zagrożenia wojną, cyberbezpieczeństwa w wymiarze wojskowym oraz przejdą szkolenie strzeleckie.

Młodzież będzie strzelać z broni kulowej, pneumatycznej czy replik broni strzeleckiej (ASG). Samo szkolenie będzie odbywać się też na strzelnicach wirtualnych bądź laserowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: edziecko.pl, prawo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maskot/Getty Images

Pozostałe wiadomości