Newsy

Krowy z Deszczna uratowane! Nie trafią na ubój!

Newsy

Aktualizacja:

Udało się - krowy uratowane! Jak poinformował minister rolnictwa dzikie stado krów trafi do jednego z państwowych gospodarstw! Robert Stockinger wybrał się tam z kamerą Dzień Dobry TVN!

Krowy uratowane

Krowy z Deszczna trafią do państwowego gospodarstwa - poinformował minister rolnictwa Jan Ardanowskie

Prezydent trzyma kciuki za krowy z Deszczna!

Okazuje się jednak, że los "wolnych krów z Deszczna" wcale nie musi być już przypieczętowany. Głos w sprawie stada krów zabrał prezydent Andrzej Duda:

 Jestem pewien, że je znajdą, mimo, że przepisy UE nakazują zabić te zwierzęta. Polak potrafi! 

Czy jego apel wpłynie na decyzję Głównego Lekarza Weterynarii? Czy da się jeszcze uratować 180 krów z Deszczna? 

Zobacz też: Proroczy sen o krowie - sennik >>> 

Jak poinformował Onet.pl sytuacją krów zainteresował się również Jarosław Kaczyński. Aktywistom, na ich apel odpisał Radosław Fogiel, dyrektor biura poselskiego Kaczyńskiego:

W odpowiedzi na Pani korespondencję uprzejmie informuję, że w opisanej sprawie Pan Poseł Jarosław Kaczyński skierował dwukrotnie interwencję do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ostateczna decyzja nie leży jednak w kompetencjach posła na Sejm RP

Żyją na wolności, ... nie są badane

Krowy z Deszczna od lat żyją na wolności i bezkarnie pasą się na polach rolników. Co ważniejsze, nikt ich nie bada i nie dba o ich zdrowie. Mogą w związku z tym stanowić zagrożenie dla zwierząt hodowlanych. W związku z tym przepisy Unijne nakazują likwidację stada. 

Aktywiści szybko znaleźli nowy dom dla "dzikich krów"

W przeciągu dwóch dni, organizacjom działającym na rzecz zwierząt udało się znaleźć miejsce dla całego stada, 185 krów z gminy Deszczno w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Stado to ma zostać zabite, gdyż nie zostało zarejestrowane i przebadane zgodnie z wymogami weterynaryjnymi.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości