Newsy

James Bond powraca. Kto dołączył do panteonu dziewczyn słynnego agenta 007?

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
Premiera nowego Jamesa Bonda

W piątek, 1 października w kinach pojawi się długo wyczekiwany film "Nie czas umierać". To już dwudziesta piąta produkcja z bondowskiej serii. My tymczasem porozmawialiśmy z krytykiem filmowym Łukaszem Muszyńskim o wszystkich dziewczynach słynnego agenta 007.

Światowa premiera filmu "No Time To Die"

Uroczysta, światowa premiera filmu "No Time To Die" odbędzie się w londyńskim Royal Albert Hall we wtorek, 28 września. Dzieło wyreżyserowane przez Cary’ego Joji Fukunagę ("Jane Eyre", serial "Detektyw") będzie także pierwszym "Bondem", który zostanie zaprezentowany na międzynarodowym festiwalu filmowym w Zurychu. W nowej odsłonie po raz piąty - i ostatni - w roli agenta 007 zobaczymy Daniela Craiga. U jego boku występują m.in. Rami Malek (Oscar za rolę Freddy'ego Mercury'ego), Christoph Waltz (dwukrotny laureat Oscara), Léa Seydoux, Ana de Armas, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Ben Whishaw i Jeffrey Wright.

- Na razie wiemy, że jest to najdłuższy film, bo trwa 160 minut i żaden inny odcinek przygód agenta 007 tyle nie trwał. Tam jest podobno kilka niespodzianek fabularnych. Krążyła taka plotka, że podobno Bond będzie miał córkę w tym filmie. Obsada jest gwiazdorska - powiedział Łukasz Muszyński.

Niezapomniane dziewczyny Bonda

Wybór dziewczyny Bonda nie był łatwym zadaniem. Kobiety w filmowych adaptacjach są kluczowymi postaciami. Na przestrzeni lat główne role kobiece grały aż 24 aktorki m.in.  Diana Rigg, Izabella Scorupco, Halle Berry, Olga Kurylenko czy Léa Seydoux. To, co łączy wszystkie dziewczyny Bonda to na pewno uroda oraz to, że są znaczenie od niego młodsze (przeważnie o dekadę).

Léa Seydoux znana już z poprzedniego filmu po raz kolejny wciela się w rolę Madeleine Swann. Tutaj prawdopodobnie będzie już żoną agenta 007, to jeszcze też nie zostało powiedziane. Jest też Lashana Lynch, tutaj ma być agentką 007. Ona przejmie ten ikoniczny numer

- zauważył Łukasz Muszyński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości