Newsy

Drugi stopień alarmowy BRAVO dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Co to oznacza dla mieszkańców?

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
wyborcza.pl
Premier Mateusz Morawiecki

Drugi stopień alarmowy BRAVO obowiązuje dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zarządzenie, która je wprowadza, podpisał premier Mateusz Morawiecki. Dokument jest związany z aktualną sytuacją w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Do kiedy potrwa alarm?

Drugi stopień alarmowy BRAVO

W poniedziałek wieczorem 28.02 premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, które wprowadza drugi stopień alarmowy BRAVO dla Podkarpacia i Lubelszczyzny. Informacja o tym pojawiła się na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Alarm zaczyna obowiązywać 28 lutego minutę przed północą i ma trwać do 15 marca.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Prewencyjny alarm związany z sytuacją na Ukrainie

- Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy – czytamy w wyjaśnieniu zamieszczonym na RCB.

Alarm BRAVO - co oznacza ?

Alarm ten dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO jest drugi w czterostopniowej skali. Zobowiązuje administrację publiczną do większego niż zwykle monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Alarmy tego typu były już wprowadzane w Polsce przy okazji organizacji w Polsce międzynarodowych wydarzeń. Np. w 2019 roku w Warszawie przy okazji konferencji dotyczącej bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach w 2018 r., czy Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości