Newsy

Święto nowych technologii. Ruszyła 4. edycja Digital Festivalu

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
4. edycja Digital Festivalu
4. edycja Digital Festivalu
wideo 2/8

Digital Festival to największa inicjatywa technologiczno-edukacyjna w Polsce. Otwiera przed nami świat nowych technologii. Aż 95% Polaków uważa, że umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na znalezienie lepszej pracy, dlatego udział w festiwalu to idealna okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności. TVN Warner Bros. Discovery jest Partnerem Strategicznym wydarzenia.

Digital Festival - 4. edycja

Innowacyjne rozwiązania i korzystanie z nowych technologii stało się naszą codziennością. Szczególnie w czasie pandemii kompetencje cyfrowe okazały się niezbędne, kiedy to zdecydowana część naszego życia przeniosła się do sieci. Przez internet komunikowaliśmy się z bliskimi, wiele osób zaczęło pracować czy uczyć się zdalnie. Właśnie dlatego nowe technologie są obecnie gwarancją rozwoju, a jak pokazuje raport "Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?", którego premiera nastąpi w czasie Digital Festival, aż 95% Polaków uważa, że umiejętności cyfrowe zwiększają szansę na znalezienie lepszej pracy.

- Pandemia uświadomiła nam, jak ważne jest umiejętne posługiwanie się cyfrowymi narzędziami. To właśnie one poszerzają nasze perspektywy w życiu zawodowym i ułatwiają codzienne obowiązki. Natomiast coraz bardziej odczuwamy zarówno ilość nowych możliwości, jak i wyzwań, które pojawiają się wraz z rozwojem technologii. Nie każdy przecież wie, którą ścieżką podążać. Digital Festival wspiera polskie społeczeństwo w tych poszukiwaniach i wskazuje najlepszą drogę do cyfrowej edukacji, która pozwala sięgać po więcej - powiedział Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w fundacji Digital Poland.

Tegoroczna edycja Digital Festivalu odbywa się w dniach 1.10-10.11. Przez 6 tygodni będzie można zdobyć cyfrowe kompetencje, spotkać się z twórcami najbardziej innowacyjnych rozwiązań w Polsce, a także przełamać obawy przed nowymi technologiami.

Digital Festival - główne inicjatywy

  • Noc Innowacji - 22 października 2022. To czas spotkań z technologią. Twórcy festiwalu wspólnie z partnerami otworzą zaplecza i kuluary parków technologicznych, uniwersytetów, innowacyjnych firm oraz inkubatorów przedsiębiorczości. Każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł zajrzeć tam, gdzie na co dzień działają najlepsi z najlepszych. Podczas prezentacji i wycieczek na żywo lub online, innowatorzy pokażą, nad czym obecnie pracują, odpowiedzą na pytania oraz zainspirują do działania.
  • Akademia SkillUp - to całoroczna platforma ze starannie wyselekcjonowanymi, bezpłatnymi szkoleniami, które skutecznie podnoszą cyfrowe kompetencje. Od startu inicjatywy udało się zebrać ponad 90 kursów i wykładów masterclass, umożliwiających zdobycie technologicznej wiedzy na każdym poziomie. Na stronie pojawią się nowe szkolenia z zakresu projektowania, programowania, sztucznej inteligencji, phisingu, czy zarządzania projektami. Szkolenia dedykowane są zarówno do osób indywidualnych, jak i całych zespołów.
  • Digital Fitness Test - jeśli zastanawiasz się, w których obszarach powinieneś się poprawić, wykonaj Digital Fitness Test, który pozwala określić poziom zaawansowania cyfrowych kompetencji. Test przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a tegoroczna edycja powstała we współpracy z Komisją Europejską. Dodatkowo test wskazuje użytkownikom obszary, które wymagają poprawy, a także wyznacza kierunek do ich rozwoju. To pierwszy krok na drodze technologicznej edukacji.
  • Nowoczesny Senior - ponad 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku od 1.10 do 10.11 przeprowadzi wśród swoich studentów szkolenie, które twórcy festiwalu przygotowali na bazie swojego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera 13 rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii.
  • Cyfrowe Historie - nic tak nie inspiruje jak prawdziwe historie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Podczas Digital Festival usłyszymy rozmowy z osobami, które w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To osoby z pierwszych stron gazet, twórcy kanałów na YouTube, a także założyciele małych i tych większych biznesów czy Kół Gospodyń Wiejskich.

Ponieważ Digital Festival to prawdziwe święto nowych technologii, dlatego tegoroczny kalendarz wydarzeń obfituje w mnóstwo ciekawych wykładów, debat i spotkań z inspirującymi liderami, innowatorami, a także ekspertami w dziedzinie cyfryzacji. Kalendarz wydarzeń dostępny TUTAJ.

Więcej informacji na temat Digital Festival można znaleźć TUTAJ.

TVN Warner Bros. Discovery jest Partnerem Strategicznym wydarzenia oraz Partnerem Głównym Digital Fitness Test i Digital Ars.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości