Newsy

UFO na nagraniu wideo. Pentagon potwierdza autentyczność

Newsy

Aktualizacja:
The Image Bank RFJoe McBride/Getty Images

W sieci pojawiło się nagranie, które uchwyciło obiekt niezidentyfikowanego pochodzenia latający nad okrętem amerykańskiej marynarki wojennej. Czy to UFO? Pentagon potwierdził autentyczność nagrań.

Co to jest UFO?

UFO – hasło, które zajmuje silną pozycję w popkulturze i stale budzi wiele emocji, to skrót od "unidentified flying object", czyli niezidentyfikowany obiekt latający. Po polsku skrót brzmiałby NOL, jednak na całym świecie przyjęło się mówić UFO. Zgodnie z amerykańskim wojskowym nazewnictwem, niezidentyfikowany nie musi oznaczać pozaziemski. Jednak w okresie zimnej wojny utrwaliło się potoczne znaczenie UFO jako pojazdu cywilizacji pozaziemskiej.

Czy UFO istnieje? Zobacz nagranie

18 sekundowe nagranie z UFO opublikował w mediach społecznościowych Jeremy Corbel - filmowiec znany z produkcji dokumentalnych pokazywanych m.in. na platformie Netflix. Tematyką UFO zajmuje się już od kilku lat. Poniższe nagranie zarejestrowano w lipcu 2019 r. przez anonimową osobę. Widać na nim latające, emitujące światło obiekty, które kształtem przypominają piramidy. W momencie nagrania przemieszczały się po niebie nad pokładem okrętu amerykańskiej marynarki wojennej USS Russell.

Autentyczność nagrania z UFO potwierdziła Sue Gough - rzeczniczka Departamentu Obrony USA. W rozmowie z serwisem Futurism Gough przyznała także, że wideo pochodzi z zasobów specjalnej grupy Unidentified Aerial Phenomenon Task Force (Niezidentyfikowana Grupa Zadaniowa ds. Zjawisk Powietrznych), którą powołano do badania przypadków spotkań amerykańskich żołnierzy z różnego typu niezidentyfikowanymi obiektami. Uzasadniając to koniecznością zachowania bezpieczeństwa, rzeczniczka nie podała więcej szczegółów.

Sprzeczne opinie na temat UFO

Dotychczas zgłoszono wiele różnego typu obserwacji UFO. Niektóre ruchome światła wyjaśniono rzadkimi zjawiskami atmosferycznymi. Bardzo dużo rzekomych przypadków jest wynikiem pomyłek, celowych oszustw lub błędów urządzeń pomiarowych. Jednak w dalszym ciągu sporej części dotychczasowych, nie zawsze zarejestrowanych obserwacji nie udało się wyjaśnić w żaden znany sposób. Najczęściej są to relacje pojedynczych świadków nie podparte żadnymi innymi dowodami lub tylko słabej jakości nagraniami czy zdjęciami. Niekiedy jednak obserwacje świadków (w tym też naukowców, pilotów wojskowych) potwierdzają radary.

Istnieją także obserwacje niewyjaśnione, a bardzo dobrze udokumentowane, np. nagranie meksykańskiego lotnictwa z 13.05.2004, na którym wyraźnie widać jedenaście jasnych, szybko poruszających się świateł w paśmie podczerwieni. Dobrze udokumentowane przypadki zwykle pokazują niemożliwe do pokazania bliżej zjawiska czy obiekty, np. światła, kształty, dużo rzadziej inne pojazdy. To powoduje, że jedni wierzą w istnienie pozaziemskich cywiliacji bardziej, podczas gdy inni wcale.

Zobacz też:

Pentagon ujawni informacje na temat UFO. Ekspert: "Spodziewamy się, materiałów o różnej randze"

UFO w Pisarzowicach? Na polu kukurydzy pojawiły się ogromne kręgi

Tajemnicze znalezisko w Bałtyku. "Jego kształt przypomina obiekt pochodzenia pozaziemskiego". Co jeszcze kryje morze?

Zobacz video: Czy Amerykanie mają dowody na istnienie UFO?

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: www.extraordinarybeliefs.com

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości