Gorące tematy

UFO w Pisarzowicach? Na polu kukurydzy pojawiły się ogromne kręgi

labirynt w kukurydzy Pisarzowice

Leszek Grala, Facebook

Gorące tematy

UFO w Pisarzowicach? Na polu kukurydzy pojawiły się ogromne kręgi

labirynt w kukurydzy Pisarzowice

Leszek Grala, Facebook

Podróżni przejeżdżający popularną 30-tką w kierunku Zgorzelca mogą dostrzec niecodzienny widok. Na polu w Pisarzowicach koło Lubania powstał 3-hektarowy krąg przypominający znaki UFO. Postanowiliśmy sprawdzić, co się tam wydarzyło. 

Kosmiczny labirynt

Od czasu do czasu pojawią się w mediach informacje, że na jakimś polu pojawiły się tajemnicze piktogramy i kręgi. Takie znaki odkryto między innymi w Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Australii, Japonii, Argentynie, Szwecji, a także w Polsce. Według jednej z hipotez powstały one na skutek lądowania lub oddziaływania niezidentyfikowanego obiektu latającego (UFO).

Ostatnio ogromne kręgi zauważono w Pisarzowicach koło Lubania. Czy ich twórcami mogą być przedstawiciele obcych cywilizacji? Otóż nie. Widniejący na jednym z tamtejszych pól labirynt to dzieło człowieka. Stworzył go rolnik i prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Leszek Grala. Zrobił to z okazji nadchodzących obchodów Święta Kukurydzy.

Labirynt ma 13 kręgów i zajmuje powierzchnię trzech hektarów, a jego ściany nieustannie rosną. Obecnie kukurydza ma ok. 180 cm, jednak docelowo osiągnie wysokość minimum trzech metrów. Twórcy atrakcji spodziewają się, że stanie się to we wrześniu, czyli w samą porę na Święto Kukurydzy.

Postanowiliśmy pokazać rolnictwo trochę z innej strony, nie tylko przez pryzmat tych ciągników kurzących, kombajnów, rolnika chodzącego w gumiakach 

– powiedział Leszek Grala w jednym z wywiadów.

Gdyby tak kukurydza była normalnie posiana, nikt nawet nie zwróciłby na to uwagi, nikt by nie wiedział, że rolnicy z tego żyją 

– dodał. 

Zobacz, jak prezentuje się labirynt w kukurydzy:

Niecodzienna atrakcja

Mimo że jego kształt jest już bardzo wyraźny, labirynt zostanie udostępniony dopiero we wrześniu. Do tego czasu rolnicy apelują o wstrzymanie się ze zwiedzaniem atrakcji. Kukurydza wciąż rośnie i łatwo ją złamać, co może zepsuć późniejszą zabawę.

Prawdopodobnie po imprezie labirynt zostanie udostępniony dla zwiedzających

- powiedział nam.

labirynt w kukurydzy Pisarzowice

Leszek Grala/Facebook

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

"Góry tego nie wytrzymają". Tłumy i kolejki w Karkonoszach. Nawet 10 tysięcy osób dziennie na Śnieżce

Tu żyją piękne białe lwy i całuśna foka. Zobacz, jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w ZOO Safari w Borysewie?

Guciów – serce Roztocza. Tam można zobaczyć chałupy sprzed 250 lat

Co sądzisz o tym artykule?
88
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0