Newsy

Powstała aplikacja "Dobre zakupy", która ma pomagać robić je odpowiedzialnie. Jak działa?

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
ekonsument.pl
Korzystanie z telefonu

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie wydała aplikację "Dobre zakupy", która ma pomóc konsumentom robić je bardziej ekologicznie i odpowiedzialnie. Jest to swojego rodzaju ranking marek, oceniany na podstawie podejścia do ekologii i nie tylko. W jaki sposób działa apka?

Aplikacja "Dobre zakupy" od fundacji Kupuj Odpowiedzialnie

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie to organizacja ogólnopolska, która działa na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie, a także odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Niedawno fundacja wydała swoją aplikację, która ma pomóc konsumentom podejmować odpowiedzialne decyzje zakupowe.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

W aplikacji znajdują się informację o markach produkujących: zabawki, kosmetyki, żywność, odzież, środki czystości, artykuły higieniczne oraz meble i artykuły biurowe. Ma za zadanie pomóc konsumentom w wybieraniu odpowiedzialnie społecznych marek.

Jak działa aplikacja "Dobre zakupy"?

Marki znajdujące się w aplikacji oceniane są ze względu na zastosowane surowce, techniki produkcji, zarządzania środowiskiem, stosowane opakowania i wielkości śladu węglowego - to znajduje się pod kategorią ekologia. Oceniane są również kategorie społeczne - standardy pracy na przestrzeni całego łańcucha dostaw, ekonomia społeczna i przejrzystość. Firmy w aplikacji mogą uzyskać maksymalnie 7 punktów z ekologii i 7 ze społeczeństwa.

Więcej na temat aplikacji dowiesz się na stronie ekonsument.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: ekonsument.pl

Źródło zdjęcia głównego: FreshSplash/Getty Images

Pozostałe wiadomości