Newsy

Aktywista znanej organizacji żąda zakazu rozmnażania się dla mężczyzn jedzących mięso

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
onet.pl/vibez.pl
osoba, która je mięso

PETA to organizacja, która od wielu lat walczy o prawa zwierząt. Jeden z jej członków w rozmowie z niemieckim dziennikiem wystosował kontrowersyjny apel. Aktywista chce, aby mężczyźni, którzy jedzą mięso nie mogli uprawiać seksu. Skąd taki pomysł?

Kontrowersyjny apel członka PETY

Daniel Cox, kierownik PETA Germany w rozmowie z dziennikiem "Bild" powiedział, że: "Mężczyźni są znacznie gorsi dla środowiska niż kobiety, ponieważ jedzą za dużo mięsa". Aktywista stwierdził, że skoro panowie przyczyniają się do zmian klimatycznych, to ci, którzy nie potrafią zrezygnować ze sznycla, nie powinni mieć prawa do rozmnażania.

Ochrona środowiska

Ekoskóra z naszych polskich jabłek
Ekoskóra z naszych polskich jabłekDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Co ciekawe, aktywista na poparcie swoich słów powołał się na badanie opublikowane w listopadzie 2021 roku w internetowym magazynie "Plos One". Autorzy opracowania sugerowali, że mężczyźni przyczyniają się do katastrofy klimatycznej, ponieważ znacznie częściej niż kobiety jedzą mięso. Badacze wyliczyli, że produkcja mięsa, które tak lubią panowie przyczynia się do emisji aż 40 proc. wszystkich gazów cieplarnianych.

Aktywista PETA chce zakazać uprawia seksu mężczyznom, którzy jedzą mięso

Daniel Cox jest przekonany, że zakaz uprawiania seksu przez mężczyzn, którzy nie rezygnują z mięsnych potraw - będzie najlepszym rozwiązaniem dla klimatu, bo ograniczy emisję dwutlenku węgla. Każde "nienarodzone dziecko" oszczędza "58,6 ton ekwiwalentu CO2 rocznie". Aktywista w rozmowie z "Bildem" przyznał, że zakaz mógłby rozwiązać problemem przeludnienia, który również przyczynia się do zmian klimatycznych.

Warto dodać, że wypowiedź aktywisty spotkała się z nie najlepszym przyjęciem wśród członków PETY. - To sporo hiperboli, to taka specyficzna sugestia, aby zwrócić uwagę mężczyzn, aby zwrócić uwagę na problem - przekazał dr Carys Bennett, kierownik projektów korporacyjnych w PETA UK w radiu LBC.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: onet.pl/vibez.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Mozol/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości