Wybierz laureata czerwcowej Pozytywki. Kto według Ciebie zasługuje na wyróżnienie? [Głosowanie zakończone]

Pozytywka Dzień Dobry TVN
Justyna Rojek/East News
Źródło: Dzien Dobry TVN
Poznaj nominowanych do czerwcowej "Pozytywki Dzień Dobry TVN". Głosuj na osobę, która według Ciebie zasługuje na wyróżnienie.

Pozytywki Dzień Dobry TVN: nominacje czerwiec 2020

A) Jarek Brodecki

Młody naukowiec, którego pasją jest przyroda. Jego kolejny projekt może znacząco przysłużyć się środowisku. Jarek Brodecki przyrodą fascynuje się już od najmłodszych lat. Wraz z upływem lat stała się ona również obiektem jego badań, a on sam może służyć jako przykład dla wielu dorosłych.

B) Marcel Korkuś

Nurek głębinowy do zadań specjalnych. Marcel Korkuś ma na swoim koncie 2 rekordy Guinnesa - zanurkował w najwyżej położonym jeziorze na Ziemi oraz pobił rekord w nurkowaniu wysokogórskim. Swoje umiejętności wykorzystuje podczas akcji poszukiwawczych zaginionych osób.

C) Arkadiusz Andrejkow

Niezwykły artysta maluje stodoły. Arkadiusz Andrejkow jest malarzem, którego od zawsze interesowały nietypowe podłoża. Deski stodoły nadgryzione przez czas idealnie nadawały się do tego, żeby stworzyć na nich dzieła sztuki. Artysta ruszył z projektem „Cichy Memoriał”.

D) Rodzina Nwolisa

Ofiary dyskryminacji zabierają głos. Lidia Nwolisa, jej mąż Arinze wraz z czwórką dzieci Eleną, Aleksem, Bianką i Frankiem tworzą wyjątkową polsko-nigeryjską rodzinę. Niestety na co dzień doświadczają przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Przyszedł czas, żeby to zakończyć i postanowili przeciwdziałać dyskryminacji i rasizmowi.

E) Waldemar Woźniak

71-latek społecznie sprząta swoją gminę. Spacerując nad brzegiem rzeki, nie mógł patrzeć na śmieci, które niszczą naturę. Zakasał rękawy, zebrał znajomych i wraz z ekipą wziął się za porządki. Suma śmieci, które udało się zebrać, wynosiła prawie 2,5 tony. Waldemar Woźniak ciągle wyznacza sobie nowe cele.

Wynik głosowania:

Dzień Dobry TVN

Laureaci "Pozytywek Dzień Dobry TVN"

Pozytywka Dzień Dobry TVN za żywieniową rewolucję. Zdrowe i kolorowe posiłki zamiast szpinakowej brei

Prof. Jerzy Sieńko dostał Pozytywkę "Ta nagroda pojedzie do Kenii. Pozytywka to dla nas wyzwanie!"

Laureatką Pozytywki została siostra Benia!

Autor: Jola Marat

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości