Pozytywka Dzień Dobry TVN. Kto ma szansę na nagrodę?
Nominację do Pozytywki Dzień Dobry TVN za grudzień otrzymał Marcin Gortat. Ten utytułowany koszykarz postanowił pomóc młodym i zdolnym sportowcom spełnić swoje marzenie o sportowej karierze. Jak to robi? Przeczytacie o tym TUTAJ.
Szansę na nagrodę ma również Jadwiga Kościk. To dzięki niej każde dziecko może stanąć na scenie, bez castingu dostaje rolę. Jej praca przyniosła zaowocowała wygraną w konkursie dla teatrów - jadą ze spektaklem do LA. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym materiale.
Pozytywkę za grudzień mają szansę otrzymać również Agata i Wojtek Miszewscy. Małżeństwo od wielu lat pomaga chorym dzieciom, organizowali m.in. maratony na rolkach. Potem Wojtek sam stał się pacjentem oddziału onkologicznego – zachorował na raka żołądka. Leżąc na szpitalnym oddziale postanowił, że go wyremontuje, jak tylko wróci do sił. I tak też się stało. Wszystko oczywiście z żoną Agatą. Więcej o ich działalności można przeczytać naszym materiale.
Kto ma szansę na Pozytywkę za grudzień?
Nominację do nagrody otrzymała również Ewa Rzepa. Samodzielnie prowadzi rodzinny dom dziecka w Żyrardowie, który udało się jej wykupić i częściowo wyremontować dzięki widzom DDTVN. Trafiają do niej dzieci doświadczone przemocą. Mają być u niej "na chwilę" i zostają na zawsze. Ewa dla starszych dzieci stworzyła mini-mieszkania, żeby po osiągnięciu pełnoletności nie musiały opuszczać domu, stwarza im zatem warunki do startu w dorosłość. Więcej o jej działalności można przeczytać w naszym artykule.
Ostatnim kandydatem do nagrody jest Kamil Warchoł. Z powodu choroby ma amputowaną nogę. Mimo to uprawia wspinaczkę. Ponieważ na "zwykłej" protezie było to trudne, Kamil sam zaprojektował protezę do wspinaczki i z pomocą kolegów stworzyli model, który świetnie się sprawdza. Kamil chciałby, żeby ludzie z podobnym problemem co on, mogli w przyszłości z tego korzystać, więc nie ustaje w pracach nad projektem. Więcej na jego temat możecie znaleźć TUTAJ.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- "Należy zaufać nauczycielom" czy "odebranie czasu"? Prace domowe oczami uczniów, pedagogów i rodziców
- Mieszkasz u partnera i spłacasz jego kredyt? Prawnik tłumaczy, jak się zabezpieczyć
- Segregacja śmieci nie uratuje już Ziemi. Co lepszego możemy zrobić?
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News