Znamy laureata wrześniowej Pozytywki Dzień Dobry TVN. "Ta historia ma wielką moc"

Pozytywka za wrzesień 2022 - kto otrzymał wyróżnienie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wręczenie Pozytywki DDTVN
Wręczenie Pozytywki DDTVN
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Przyznajemy wrześniową pozytywkę Dzień Dobry TVN
Przyznajemy wrześniową pozytywkę Dzień Dobry TVN
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Piotr Jacoń z Pozytywką Dzień Dobry TVN
Piotr Jacoń z Pozytywką Dzień Dobry TVN
 Zdobywcy Pozytywki Stycznia
Zdobywcy Pozytywki Stycznia
Zwycięzcy pozytywki!
Zwycięzcy pozytywki!
 Pozytywka dla Hamidy Alsayed i Assefa Salloom
Pozytywka dla Hamidy Alsayed i Assefa Salloom
Reporter Marcin Sawicki miał tę przyjemność, by wręczyć Pozytywkę Dzień Dobry TVN laureatce wrześniowego głosowania widzów. Wyróżnienie otrzymała wyjątkowa osoba, która przyjęła pod swój dach dwóch ciężko chorych chłopców.

Pozytywka Dzień Dobry TVN za wrzesień 2022 - kto został laureatem?

Decyzją widzów Dzień Dobry TVN spośród czterech kandydatów do otrzymania Pozytywki za wrzesień wybrano jedną laureatkę - panią Ewę Radziwończyk, która przez lata pracowała jako pielęgniarka w szpitalu, a następnie zrezygnowała z zawodu, by zająć się Jasiem oraz Bartusiem - chłopcami z ciężkimi wadami serca, którzy zostali porzuceni przez biologicznych rodziców. Pani Ewa wzięła maluchy pod swój dach i wychowuje jak własnych synów.

- Pani historia, którą opowiedzieliśmy w Dzień Dobry TVN miesiąc temu, o tym, jak pracowała pani jako pielęgniarka, o tym, jak pani dała dom dwóm chłopcom, którzy zostali pani synami, których pani kocha, otacza miłością, to historia piękna i wspaniała. Ma wielką moc - zaznaczył Marcin Sawicki, który wraz z kamerami Dzień Dobry TVN odwiedził panią Ewę w jej mieszkaniu w Katowicach.

Reporter przy okazji przypomniał o trwającej jeszcze kilka dni zbiórce pieniędzy, która może pomóc laureatce Pozytywki sfinansować leczenie chłopców.

- Domyślam się, że grająca pozytywka to nie jest to, czego najbardziej pani potrzebuje, ale mam nadzieję, że nasi widzowie, tak jak nieraz już pomagali, będą dalej pomagali, bo jest przecież zrzutka, do której można się dorzucać - zaznaczył dziennikarz.

Ewa Radziwończyk stworzyła dom dla chorych chłopców

Ewa Radziwończyk została rodziną zastępczą dla Jasia i Bartusia. To był piękny odruch jej dobrego serca. Laureatka Pozytywki odkąd pamięta, chciała mieć kilkoro dzieci, jednak nie mogła spełnić swojego marzenia.

- Pochodzę z rodziny wielodzietnej, gdzie było siedmioro dzieci. Każde z odrębnym charakterem. I strasznie mi przeszkadzało, gdy już zaczęłam pracować, mieszkać sama, że u nas jest tak cicho, spokojnie. Zawsze się chciało mieć więcej dzieci, nie zawsze się udaje. Ja mam biologiczne tylko jedno i bardzo się cieszę, że chociaż to jedno jest. A dzięki temu, że czasem są sytuacje losowe, udało mi się zdobyć dwóch kolejnych synów - wyznała przed kamerami.

Osoby, które chcą pomóc pani Ewie w opiece nad chłopcami, mogą to zrobić, wpłacając pieniądze na specjalną zbiórkę. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?