Widzowie Dzień Dobry TVN wybrali zwycięzcę plebiscytu. Kto został laureatem?

Bibliotekarki z Kalisza pomagają bezdomnym kotom. Zostały wyróżnione kwietniową Pozytywką
Źródło: Dzień Dobry TVN
Biblioteka, w której rządzą koty
Biblioteka, w której rządzą koty
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Widzowie wybrali lutową Pozytywkę DDTVN
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Marcową pozytywkę otrzymuje pan Henryk
Przyznajemy wrześniową pozytywkę Dzień Dobry TVN
Przyznajemy wrześniową pozytywkę Dzień Dobry TVN
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Nina Yedigaryan, laureatka pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Mamy zwycięzcę grudniowej pozytywki
Piotr Jacoń z Pozytywką Dzień Dobry TVN
Piotr Jacoń z Pozytywką Dzień Dobry TVN
 Zdobywcy Pozytywki Stycznia
Zdobywcy Pozytywki Stycznia
Zwycięzcy pozytywki!
Zwycięzcy pozytywki!
 Pozytywka dla Hamidy Alsayed i Assefa Salloom
Pozytywka dla Hamidy Alsayed i Assefa Salloom
Filia nr 6 Biblioteki Miejskiej w Kaliszu to prawdopodobnie jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie tuż obok książek urzędują koty. Pracownice placówki, które mają wielkie serce dla zwierząt, zostały docenione przez widzów naszego programu i otrzymały wyjątkową nagrodę - Pozytywkę. Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN osobiście wręczył statuetkę zwyciężczyniom plebiscytu.

Kocia biblioteka w Kaliszu

To właśnie w kaliskiej bibliotece bezpańskie i bezdomne koty znalazły schronienie i pomoc. Wszystkie pracujące tam panie kochają zwierzęta, dlatego z własnych pieniędzy karmią je i leczą. Zapewniają im bliskość człowieka i szukają dla nich nowych domów. Za to bezinteresowne zaangażowanie bibliotekarki uhonorowano kwietniową Pozytywką.

- 88% głosów dla Was. Konkurencja była ostra, ale wszyscy uznali, że to, co robicie jest zupełnie wyjątkowe - ogłosił Piotr Wojtasik.

Izabela Fietkiewicz-Paszek przyznała, że jest bardzo szczęśliwa z powodu tego wyróżnienia. - Bardzo się cieszę, ale to nie tylko w swoim imieniu, ale też naszych podopiecznych. Ten materiał z pewnością spowoduje, że kilka osób jeszcze przyjdzie tutaj po koty, bo parę ich się jeszcze błąka - powiedziała.

Po emisji reportażu o wyjątkowej kociej bibliotece w Kaliszu część zwierzaków znalazła swój dom.

- Przede wszystkim Zuzia i Rysiu, którzy byli gwiazdami naszego poprzedniego reportażu, trafili bardzo szybko do nowych rodziców - podkreśliła jedna z pań pracujących w bibliotece. - Staramy się na bieżąco aktualizować informacje, cały czas puszczać w sieci posty i zdjęcia naszych kotów, które jeszcze zostały tutaj. Na ten moment przynajmniej jeszcze trzy koteczki szukają domu - dodała.

Kwietniowa Pozytywka Dzień Dobry TVN

Akcja pomagania zwierzętom na dobre wpisała się w działalność kaliskiej placówki czytelniczej.

- Dokładnie 17 czerwca zaczynamy czwarty rok działalności, czyli przez te trzy lata te kotki z nami tutaj były, urzędowały, pomagałyśmy tyle, ile mogłyśmy i cieszyłyśmy się z nimi - przyznała Maria Kubacka-Gorwecka, dyrektorka filii nr 6 Biblioteki Miejskiej w Kaliszu.

- One były pod biblioteką i w związku z tym, że się tutaj kręciły, zaczęłyśmy je dokarmiać - dodała Fietkiewicz-Paszek. - Po tym dokarmianiu przyszło jeszcze leczenie, bo też się okazuje, że czasami mają jakieś zdrowotne problemy. No i tak się oswajaliśmy nawzajem. Jak już się oswoiliśmy na dobre, to nie ma siły, żebyśmy się nimi nie zajmowały - podkreśliła.

DD_20230530_Pozytywka_rep_REP
Biblioteka z kotami
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?