Pozytywki

10-letni Paweł znalazł na ulicy pieniądze i zwrócił je właścicielowi. Za swoją postawę otrzymał Pozytywkę Dzień Dobry TVN

Pozytywki

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Pozytywka DDTVN dla 10-letniego Pawła
Pozytywka DDTVN dla 10-letniego Pawła Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Laureatem październikowej Pozytywki Dzień Dobry TVN został Paweł Jacek. To chłopiec, który znalazł na chodniku portfel z pieniędzmi i bez wahania zdecydował się zwrócić zgubę właścicielowi. 10-latek odebrał nagrodę w towarzystwie rodziców i młodszego brata.

Paweł Jacek znalazł na chodniku pieniądze

Postawa 10-letnego Pawła bez wątpienia zasługuje na uznanie. 30 września br. chłopiec wracał ze szkoły inną drogą niż zwykle. Nagle jego oczom ukazał się wypchany pieniędzmi portfel. 10-latek powiedział o znalezisku rodzicom, a ci dołożyli wszelkich starań, by jak najszybciej odnaleźć właściciela zguby.

- Oddaliśmy pieniążki (...). Właściciel znalazł się w krótkim czasie (...). Spotkaliśmy się u nas w domu przy kawie, cieście, tak że mieliśmy okazję się poznać. Był bardzo wdzięczny - zapewniła mama Pawła, Marcelina Jacek.

Paweł Jacek laureatem październikowej Pozytywki Dzień Dobry TVN

Widzowie docenili uczciwość Pawła i to właśnie jemu przyznali październikową Pozytywkę Dzień Dobry TVN. 10-latek nie krył radości po otrzymaniu nagrody. Przyznał też, że po znalezieniu portfela doczekał się gratulacji od wielu osób.

- Bardzo się ucieszyłem, że jest o tym głośno. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak - stwierdził laureat Pozytywki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości