Pęknięcie ściany w bloku. Ewakuowano ponad 30 osób

Blok mieszkalny
Jasło. W jednym z bloków pękła ściana. Ewakuowano mieszkańców
Źródło: Busà Photography/GettyImages
W Jaśle ewakuowano 35 mieszkańców jednego z bloków po tym, jak w budynku doszło do pęknięcia ściany. Między dwoma lokalami pojawiła się około centymetrowa szczelina. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz nadzór budowlany.
Kluczowe fakty:
  • Na jednym z osiedli w Jaśle doszło do poważnej awarii konstrukcyjnej w bloku mieszkalnym.
  • W budynku pękła ściana, a pomiędzy dwoma mieszkaniami utworzyła się około centymetrowa szczelina.
  • Ewakuowano łącznie 35 osób z jednej klatki bloku.
  • O sytuacji powiadomiono nadzór budowlany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

DD_20240416_Agresja_REP
Krzyki w bloku – czy reagujemy na przemoc?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jasło. W jednym z bloków pękła ściana

W Jaśle w województwie podkarpackim, na jednym z osiedli doszło do poważnej awarii konstrukcyjnej w bloku mieszkalnym. W budynku przy ulicy Zygmunta Krasińskiego pękła ściana, a pomiędzy dwoma mieszkaniami utworzyła się około centymetrowa szczelina. Sytuacja była na tyle poważna, że zdecydowano o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców.

Młodszy kapitan Krystian Depczyński z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle wyjaśnił, że uszkodzenie ściany wynika z problemu konstrukcyjnego i nie poprzedził go żaden wybuch ani inne zdarzenie tego typu.

Jasło. Ewakuowano ponad 30 osób

Na miejsce skierowano jedną jednostkę OSP, dwie jednostki PSP oraz oficera operacyjnego. Ewakuowano łącznie 35 osób z jednej klatki budynku.

O sytuacji powiadomiono nadzór budowlany, a na miejscu pojawił się również zarządca obiektu, który razem ze służbami ocenia dalsze kroki dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców.

Więcej na tvn24.pl.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości