Za swoje zaangażowanie i poświęcenie został wyróżniony przez widzów Dzień Dobry TVN

Autor:
Izabela
Dorf
Igor Tracz zwycięzcą Pozytywki
Igor Tracz zwycięzcą Pozytywki Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Igor Tracz niesie pomoc Ukrainie od momentu wybuchu wojny. Na wsparcie jego ekipy mogą liczyć nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Dzięki swojej postawie zyskał sympatię widzów Dzień Dobry TVN, którzy nagrodzili go Pozytywką. Statuetkę wręczył mu Piotr Wojtasik.

Igor Tracz - kim jest

Igor Tracz to wielokrotny mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów, ale także czempion w niesieniu pomocy. W obliczu wojny w Ukrainie bez wahania zebrał drużynę, w której jest na przykład Marcin Gortat. Panowie niosą pomoc walczącym, potrzebującym i zwierzętom w Ukrainie. Dostarczają m.in. żywność cywilom i żołnierzom, sprzęt wojskowy, w tym mundury, śpiwory, namioty i plecaki. W przewożonych paczkach znajduje się również karma dla czworonogów.

- Pomagamy każdej żywej istocie, którą napotkamy tam na drodze - powiedział Igor Tracz.

Jego ekipa jedzie wypełnionym pomocą humanitarną konwojem, ale po jej dostarczeniu samochody nie wracają puste. Miejsce w nich znajdują ranne lub porzucone zwierzęta. - Mieliśmy transport psów ze schroniska, który był po ostrzale Gradów (wyrzutnia rakietowa przeznaczona dla artylerii dywizyjnej - przyp. red.) - wyjaśnił Igor Tracz.

Igor Tracz laureatem Pozytywki

Polak już trzydzieści osiem razy wyjeżdżał z konwojem humanitarnym do ogarniętego wojną kraju. - Staramy się pomagać cały czas. Jak długo będziemy jeszcze pomagać? Nie mam pojęcia, nie wiem, na ile starczy nam sił, energii, sprzętu, paliwa. To też zależy od ludzi, którzy są wokół nas - stwierdził.

Za swoje zaangażowanie i poświęcenie Igor Tracz został wyróżniony przez widzów Dzień Dobry TVN Pozytywką za grudzień 2022. W sondzie sportowiec otrzymał aż 77 proc. głosów, a miał poważną konkurencję. Do nagrody byli nominowani także: pełna energii osiemdziesięcioletnia Irenka Dudzin, Sabina Kuch, która w wieku dwudziestu czterech lat zdecydowała się zostać opiekunem prawnym szesnastoletniej Ukrainki oraz Marcin Sikora mający na swoim koncie setki zorganizowanych akcji sprzątania i tysiące kilogramów wyrzuconych śmieci.

- Serdecznie dziękuję za Pozytywkę, natomiast ona nie należy się tylko mi, dlatego że to zasługa całego naszego teamu. W naszym zespole, od początku wojny, pracuje kilkanaście osób. Wkładają w to swoje serce i to są ludzie z bardzo różnych środowisk - powiedział Igor Tracz.

Igor Tracz otrzymuje Pozytywkę DDTVN
Igor Tracz otrzymuje Pozytywkę DDTVN Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości