Najnowsze

Policjant uratował życie niemowlęciu, które zadławiło się zabawką

Najnowsze

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
PAP
szpital, dziecko, łóżko

8-miesięczny chłopczyk zadławił się zabawką. Nie mógł oddychać i robił się siny. Matka nie zdołała udrożnić jego dróg oddechowych. Przerażona kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i jednocześnie wybiegła na klatkę schodową, wołając o pomoc. Na jej krzyk zareagował sąsiad, który jest policjantem. Dzięki jego błyskawicznej reakcji, mały Dawidek odzyskał funkcje życiowe i został przetransportowany do szpitala w Łodzi.

Skierniewice. 8-miesięczny chłopczyk zadławił się zabawką

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce 17 października w jednym ze skierniewickich mieszkań. Kobieta opiekowała się dwojgiem swoich dzieci, kiedy nagle usłyszała charczenie. Zobaczyła, że jej 8-miesięczny synek dławi się. Chłopczyk nie mógł oddychać i robił się siny. Kobieta samodzielnie próbowała udrożnić jego drogi oddechowe, ale to nie dawało efektu. Przerażona matka zadzwoniła na numer alarmowy i jednocześnie wybiegła na klatkę schodową wołając o pomoc. - Na jej krzyk natychmiast zareagował sąsiad, policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. Mężczyzna wykazał się zimną krwią, wydobył zabawkę z przełyku dziecka i podjął skuteczną resuscytację maleństwa, które już przestało oddychać. Po chwili dzięki jego staraniom funkcje życiowe chłopca zostały przywrócone, a na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął dalsze czynności - przekazała oficer prasowa skierniewickiej policji Magdalena Studniarek.

Łódzkie. Policjant uratował niemowlę, które zadławiło się zabawką

Dawidek z pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego chłopczyk trafił na OIOM jednego z łódzkich szpitali, gdzie nadal przebywa pod opieką specjalistów. Chłopczyk jest synem policjanta ze skierniewickiej komendy, który w czasie dramatycznego wydarzenia był na służbie.

Wdzięczność za uratowanie syna wyrazili swojemu sąsiadowi nie tylko rodzice dziecka. Jego pełną profesjonalizmu postawę pochwaliło kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Na uroczystym spotkaniu gratulacje złożył mu również prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Jak pomóc dziecku wyciszyć się przed snem. Zobacz wideo:

Jak pomóc dziecku wyciszyć się przed snem?
Jak pomóc dziecku wyciszyć się przed snem? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sebastian Rose/Getty Images

Pozostałe wiadomości