Najnowsze

"Milionerzy". Padło pytanie o samoloty. Uczestniczka wskazała złą odpowiedź, ale grała dalej

Najnowsze

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
Hubert Urbański, Milionerzy
TVN"Milionerzy"

Uczestniczka "Milionerów" udzieliła złej odpowiedzi na jedno z pytań. Uniknęła jednak konsekwencji i kontynuowała grę. Jakie pytanie sprawiło jej trudność?

"Milionerzy". Koło ratunkowe - zamiana pytania

W 445. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała Wioleta Szczygielska-Dybciak, która miała już na swoim koncie gwarantowaną sumę tysiąca złotych. Uczestniczka usłyszała pytanie, na które nie znała odpowiedzi, dlatego zdecydowała się na wykorzystanie zbawiennego w tym przypadku koła ratunkowego.

- Który kraj opuszcza samolot startujący z lotniska Schiphol? - usłyszeliśmy z ust Huberta Urbańskiego.

  • A. Irlandię
  • B. Szwecję
  • C. Holandię
  • D. Stany Zjednoczone

- Nie sądzę, że mój przyjaciel będzie to wiedział. Chyba zamienię pytanie i będę liczyć na to, że będzie bardziej korzystne dla mnie. Poproszę ostatecznie o to koło - zadecydowała Szczygielska-Dybciak.

Uczestniczka jednocześnie wskazała, że gdyby nie mogła wykorzystać koła ratunkowego, postawiłaby na Szwecję. Jej przypuszczenia okazały się błędne. Poprawna odpowiedź to Holandia.

Uczestniczka odpadła na pytaniu o cholesterol

Wioleta Szczygielska-Dybciak odpowiedziała dobrze na dwa kolejne pytania, jednak za trzecim razem udzieliła błędnej odpowiedzi i odpadła z gry. Na czym poległa?

HDL i LDL to lipoproteiny, które potocznie nazywane są cholesterolem:

  • A. dziennym i nocnym
  • B. niskim i wysokim
  • C. dobrym i złym
  • D. starym i nowym

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Kobieta zasugerowała się pierwszymi literami skrótowców i ich ewentualnymi znaczeniami. "H" rozszyfrowała jako "high", a L jako "low", dlatego zaznaczyła odpowiedź B. To był zły wybór, ponieważ potoczna nazwa tych lipoprotein to cholesterol dobry i zły.

"Milionerzy" - uczestnik odpadł z zerem na koncie

W 445 odcinku "Milionerów" zagrała również Adrianna Budajny z Warszawy, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, która na co dzień pracuje jako media planner. Uczestniczka odpadła z teleturnieju i zdobyła gwarantowany tysiąc.

Mniej szczęścia miał Jakub Kulik mieszkający w Łodzi. Jest architektem. Mężczyzna nie odpowiedział na pierwsze pytanie, dlatego bardzo szybko pożegnał się z programem.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości