Włosy

Fryzury dziewczęce – jakie fryzury dla dziewczynek można zrobić w domu?

Włosy

Aktualizacja:
Dziewczynka z długimi włosami

Ładne uczesanie ma duży wpływ na to, jakie sprawiamy pierwsze wrażenie. Dotyczy to nie tylko osób dorosłych – największą popularnością wśród dziecięcych fryzur cieszą się fryzury komunijne dla dziewczynek. Jak więc wykonać proste fryzury dla dziewczynek, które będą odpowiednie zarówno na wielkie okazje, jak i na co dzień?

Każda kobieta chce, żeby jej córka wyglądała pięknie i elegancko, szczególnie jeśli wymagają tego uroczystości rodzinne czy inne formalne okazje. O ile wybór stroju nie stanowi żadnego problemu, to trudności mogą pojawić się w związku z uczesaniem – nie wszystkie mamy mają zdolności manualne. Nie każdy ma również czas i możliwości, by chodzić do fryzjera, ale na szczęście, równie czarujące fryzury dla dziewczynek można wykonać samodzielnie w domu. I to niezależnie od długości włosów dziecka!

Fryzury komunijne dla dziewczynek – łatwe uczesania

Fryzury komunijne dla dziewczynek wcale nie muszą być wymyślne i bardzo finezyjne. Nie warto postarzać małej dziewczynki poprzez dziwne upięcia, a po prostu podkreślić dziecięcą urodę. W przypadku fryzury na komunię dla dziewczynek idealnie sprawdzą się delikatne fale, drobne loczki lub elegancki kok. To najprostsze fryzury, które nie wymagają wizyty u fryzjera, a całość można będzie dodatkowo ozdobić akcesoriami, np. oryginalną opaską, wsuwkami z kwiatami lub perełkami czy spinkami z różami.

Jak zrobić loki?

Loki można zrobić bez użycia lub z użyciem ciepła. Do pierwszej metody pomocne będą miękkie wałki lub kawałki materiału, na które owija się pasma włosów. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, pasma włosów mogą być większe lub mniejsze. Za pomocą lokówki czy prostownicy można znacznie szybciej uzyskać na włosach skręt. Pomocna wskazówka: fryzury dla dziewczynek na wesele lub komunię mogą zyskać większą objętość, jeśli znajdujące się obok siebie pasma będą kręcone w przeciwne strony – jedno w stronę twarzy, drugie w stronę pleców.

Jak zrobić kok?

Współcześnie kok to nie tylko zwykłe związanie włosów na czubku głowy. Kreatywność pozwala na eksperymentowanie i odkrywanie nowych możliwości upięć. Jeśli dziecko ma bardzo cienkie włosy, warto zainwestować w wypełniacz do koka, który optycznie doda całej fryzurze objętości.

Kok i jego wariacje to uniwersalne fryzury dziewczęce , które można wykorzystać przed wszelkimi uroczystościami, ale również wtedy, kiedy dziecko będzie danego dnia aktywne fizycznie – spięte włosy nie będą przeszkadzać dziecku w zabawie, co jest szczególnie ważne w przypadku włosów długich.

· Wariant 1. Kok z kokardą . Zrób kucyk, wyciągnij jedno pasmo z góry i oddziel od reszty. Przełóż włosy tak, by pod gumką znajdowały się same końcówki i przymocuj je wsuwkami. Cienkim pasmem rozdziel włosy na dwie równe części i stwórz kształt ósemki. Resztę również zepnij spinkami.

· Wariant 2. Kok z warkocza . To łatwa do zrobienia fryzura. Włosy należy związać na czubku głowy w kucyk, lekko wytapirować włosy i zapleść w warkocz, a następnie owinąć wokół gumki. Całość można przymocować ozdobnymi żabkami, gumką do włosów lub wsuwkami.

Fryzury dla dziewczynek krok po kroku – jakie fryzury zrobić z warkoczy?

Umiejętność zaplatania warkocza nie jest trudna do opanowania, a wariacji, jakie można wykonać z wykorzystaniem tej prostej fryzury jest naprawdę dużo. Poniżej znajduje się instrukcja, jak zrobić fryzury dla dziewczynek krok po kroku .

Koszyczek.

1. Rozdziel włosy dookoła całej głowy (muszą być także na twarzy).

2. Na samym środku głowy zacznij zaplatać warkocza-francuza. Zbieraj włosy tylko z zewnętrznej strony.

3. Zaplataj włosy, aż do utworzenia się kilku okręgów z warkocza. Końcówkę włosów należy związać gumką do włosów i schować pod koszyczek, zabezpieczając wszystko wsuwką.

Opaska z warkocza.

1. To dobra alternatywa fryzury dla małych dziewczynek , które na co dzień chodzą w rozpuszczonych włosach. Opaska, która powstaje z warkocza, przytrzymuje włosy tak, by nie wpadały dziecku do oczu.

2. Część włosów znad czoła oddziel od reszty za pomocą cienkiego grzebienia. Żeby pozostałe włosy nie przeszkadzały, zepnij je w kucyk na czas robienia fryzury.

3. Włosy, które mają utworzyć opaskę, przerzuć na jedną stronę i zacznij zaplatać warkocza francuskiego, dobierając pasma z obu stron głowy.

4. Końcówkę włosów zwiąż cienką gumką i zepnij wsuwkami pod rozpuszczonymi włosami.

Krótkie fryzury dla dziewczynek – jak zrobić?

Wydawać by się mogło, że z krótkich włosów nie da się zrobić żadnej ładnej fryzury. Jeśli długość włosów nie pozwala na zaplecenie warkocza, a już tym bardziej na zrobienie koka, warto znaleźć inne metody na upiększenie krótkich pasm. Krótkie fryzury dla dziewczynek opierają się na wszelkiego rodzaju spinkach, gumkach i opaskach. Dobrym pomysłem jest zrobienie np. jednego kucyka na czubku głowy lub kilku kucyków z całych włosów. To bardzo proste fryzury dla dziewczynek , które choć nie będą pasować do formalnego stylu, to podczas zabawy w przedszkolu staną się niezastąpione. Kolorowe spinki i ozdobne wsuwki mogą stać się eleganckim elementem fryzury dla dziewczynek na komunię .

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości