Trendy modowe

Tydzień mody w Kopenhadze. Skandynawskie influencerki wytyczają nowe trendy?

Trendy modowe

Kobieta w czarnej marynarce i okularach przeciwsłonecznych

Copenhagen Fashion Week to ważne wydarzenie modowe, które pozwala przyjrzeć się najgorętszym trendom i najbardziej spektakularnym stylizacjom. Blogerki, które zebrały się w duńskiej stolicy, dumnie prezentują oryginalne zestawienia ubrań i dodatków, podpowiadając tym samym innym kobietom, co warto mieć w swojej szafie.

Tydzień mody w Kopenhadze zwraca uwagę miłośników mody z całego świata. Podczas pokazów kolekcji na sezon wiosna-lato 2022, obserwować możemy nie tylko trendy sugerowane przez najlepszych projektantów, ale także wyjątkowe pomysły na stylizacje duńskich fashionistek. Zwierzęce printy, intensywne kolory, luźne marynarki i modne dodatki - oto składniki stylu, które w tym roku zdominowały ulice Kopenhagi.

Damskie garnitury w wersji oversize

Jeden z najbardziej wyróżniających się trendów street fashion, jaki zaobserwować można w tym roku na ulicach stolicy Danii, to luźne garnitury i marynarki. Moda na oversize zdaje się nie przemijać, a skandynawskie influencerki chętnie wykorzystują jej potencjał, sięgając po eleganckie, jednak nieco za duże ubrania. Łączą je z obuwiem na płaskim obcasie i prostymi dodatkami, uzyskując tym samym minimalistyczny efekt. Okazuje się, że damskie garnitury czy szykowne blezery nie są już zarezerwowane wyłącznie dla biurowego dress code'u i z powodzeniem można nosić je na co dzień.

Gra kolorów - inspiracja nie tylko dla odważnych

Niektóre blogerki modowe postanowiły pójść o krok dalej i w ramach urozmaicenia stylizacji, sięgnęły po oversize'owe garnitury w intensywnych, neonowych kolorach. Zwolenniczki dziewczęcych i romantycznych odcieni zdecydowały się z kolei na delikatne pastele, które nie wychodzą z mody od wielu sezonów, a w połączeniu z najbardziej pożądanym krojem marynarki tworzą stylowe i pełne uroku zestawienie. Odważne kolory zdominowały też akcesoria, czego dowodem są wybierane przez influencerki buty i torebki. Kopenhaskie fashionistki chętnie decydują się nawet na przyciągający uwagę total look, oparty na wykorzystaniu jednego, bardzo jaskrawego odcienia.

Zebra i cętki - najmodniejszy print w tym sezonie

Zwierzęcy print na ubraniach i dodatkach towarzyszy nam już od kilku sezonów. Influencerki świętujące tydzień mody w Kopenhadze udowadniają, że aż do teraz nie wyszedł on z mody. Dumnie prezentują stylowe koszule, sukienki, a nawet spodnie ozdobione wzorem, do złudzenia przypominającym umaszczenie afrykańskich drapieżników. Odważne elementy stroju łączą ze stonowanymi kolorami, by zachować równowagę w stylizacji i zapewnić jej elegancki charakter. Decydują się także na minimalistyczną biżuterię, która dodaje całości niepowtarzalnego uroku.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Ulubiona marka księżnej Kate i Michelle Obamy zaprezentowała się na London Fashion Week

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości