Moda i Uroda

Księżna Kate skończyła 40 lat. Jakie są sekrety jej stylu?

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
styl gwiazd, księżna Kate

Księżna Kate od lat żyje na świeczniku i cieszy się wielkim zainteresowaniem mediów, a jej stylizacje są powszechnie komentowane na całym świecie. Wiele kobiet naśladuje jej styl i wybiera podobne elementy garderoby. Z jakiego powodu? Tajniki jej garderoby opisała redaktorka mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabina Zięba.

Styl księżnej Kate

Wiele osób uznaje księżną Kate za najlepiej ubraną członkinię brytyjskiej rodziny królewskiej. Jest zawsze elegancka i stylowa, a równocześnie przestrzega zasad królewskiego protokołu. Od lat stanowi inspirację dla kobiet nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. "Efekt Kate", czyli wykupowanie przez fanki rzeczy, w których uprzednio pokazała się małżonka księcia Williama, to częste zjawisko. Księżna niejednokrotnie przyczyniła się do rozpropagowania wielu różnych (najczęściej brytyjskich) marek i znacznego wzrostu ich przychodów. 

Kate od lat preferuje klasykę. Znana jest ze swojego jednocześnie zachowawczego, ale nowoczesnego stylu. Wybiera monochromatyczne stylizacje i ubrania o prostym kroju, bez ozdób. Kocha tradycyjne koszule, suknie o kroju litery "A" i płaszcze o długości do kolan. Fasonami lubi podkreślać swoją szczupłą sylwetkę. Choć zdarza jej się nosić sportowe rzeczy, nawet wtedy wygląda elegancko i z klasą. Wiadomo, że Kate nie boi się odważnych kolorów, nie ubiera się jednak krzykliwie. Ponadto Brytyjki kochają ją za to, że zakłada jedną rzecz wiele razy.

Jakiś czas temu właścicielka firmy Sparkling Jewellery stwierdziła, że sekretem stylu Kate są perły. Sappho Brammer powiedziała, że księżna często je wybiera, ponieważ przez to, że są eleganckie i klasyczne, pasują do każdej jej stylizacji. "Daily Mail" dodatkowo zauważył, że fanką pereł była również księżna Diana, do której często porównuje się żonę Williama. Faktem jest, że Kate często inspiruje się stylem swojej tragicznie zmarłej teściowej. Swoje looki 40-letnia księżna najczęściej uzupełnia lekkim makijażem i rozpuszczonymi włosami.

Księżna Kate - najlepsze stylizacje

księżna Kate w sukience od Gosi Baczyńskiej, lipiec 2017
Księżna Kate podczas wizyty w Polsce w lipcu 2017 roku pokazała się w w sukience od Gosi Baczyńskiej. Źródło: i-Images/Pool/East News
październik 2021
Małżonka księcia Williama lubi mocne kolory i kreacje o kroju litery "A". Źródło: Rex Features/East News
Londyn, październik 2019
Księżna Kate często podkreśla swoją smukłą talię. Źródło: AP POOL/Associated Press/East News

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Rex Features/East News, i-Images/Pool/East News, AP POOL/Associated Press/East News

Pozostałe wiadomości