Porady stylistki

Świąteczne stylizacje na serio i z przymrużeniem oka

Porady stylistki

Nie masz pomysłu co na siebie włożyć w czasie Świąt Bożego Narodzenia? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy Marta Pożarlik, ekspertkę od wizerunku, która podsunęła nam kilka pomysłów. Zainspiruj się!

Świąteczne stylizacje

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało zaledwie 19 dni. Redakcja DDTVN odpala swój Kalendarz adwentowy. Każdego dnia będziemy poruszać w programie jeden świąteczny motyw. Były już świąteczne piosenki, podpowiadaliśmy, jak rozplątać zeszłoroczne lampki czy jak ulepić dobre pierogi. Dziś pochyliliśmy się nad tematem świątecznych stylizacji. Jak się ubrać na Wigilię i w świąteczne dni? Mamy dla Was kilka propozycji. Wszystko zależy od Waszego gustu.

Klasyka ponad wszystko

Dla miłośniczek ponadczasowej elegancji Marta Pożarlik proponuje sukienkę o długości midi w czerwonym kolorze. Jest to kolor typowo świąteczny. Podobnie zresztą jak butelkowa zieleń czy granat. Zwieńczeniem takiej stylizacji będzie klasyczna złota biżuteria oraz czółenka. W takiej kreacji zadamy szyku podczas wigilijnej kolacji w gronie rodziny. Ekspertka ds. wizerunku odradza zbyt ekstrawaganckie kreacje np. zdobione brokatem lub cekinami, czy zbyt krótkie sukienki.

Dla panów Marta proponuje klasyczną marynarkę, cygaretki w tym samym kolorze oraz białą koszulę. Eleganckiego sznytu doda poszetka.

Świąteczna nonszalancja

W kontraście do eleganckiej stylizacji stoi świąteczny luz. Jeżeli umówicie się z rodziną, że w Święta Bożego Narodzenia odpuszczacie sukienki i białe koszule, postawcie na fikuśne sweterki ze świątecznymi motywami np. reniferami, bałwankami, mikołajami. Do tego dzianinowe spodnie, ciepłe skarpetki i stylizacja gotowa.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości