Pielęgnacja twarzy i ciała

Serum do twarzy z witaminą C - jakie najlepsze?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:
Kobieta, która wciera krem w twarz

Witamina C to bardzo silny przeciwutleniacz, który nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale odżywia i regeneruje skórę, wspomagając procesy gojenia. Serum z witaminy C to kosmetyk o największym jej stężeniu. Jak je stosować i które wybrać? Czy można samemu zrobić dobre serum?

Witamina C , znana ze swoich nieocenionych właściwości medycznych, znalazła również zastosowanie w kosmetyce. Do najpopularniejszych kosmetyków, a także najbardziej pożądanych należy serum z dodatkiem witaminy C. To tajna kobieca broń na zmarszczki. Witamina C, nazywana witaminą życia , nie tylko działa pozytywnie na cały organizm, ale również na skórę.

Nieocenione działanie witaminy C

Witamina C jest przede wszystkim źródłem przeciwutleniaczy , które zwalczają działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za rozpad komórek i szybsze starzenie się skóry. Spowalnia rozkład kolagenu i elastyny , jak również wspomaga ich regenerację . Potęguje działanie kosmetyków przeciwsłonecznych. Ujędrnia, napina, uelastycznia. Doskonale radzi sobie z przebarwieniami i plamami pigmentacyjnymi. Regularnie nakładana na skórę działa rozjaśniająco .

Jak wybrać dobre serum?

W doborze odpowiedniego serum z witaminą C istotne będzie jej stężenie w kosmetyku . Dobre serum zawiera od 5% witaminy C w składzie. Im wyższe stężenie, tj. 10%, 15%, 20% itd., tym działanie dogłębne, bardziej agresywne. Witamina C wykazuje silne działanie, więc w czystej postaci może działać drażniąco . Dlatego zaleca się, aby wprowadzać ją do pielęgnacji stopniowo i powoli przyzwyczajać skórę do jej działania. Sera, które nie mają określonego stężenia witaminy C, a jedynie jej dodatek, są ukierunkowane na inne działanie pielęgnacyjne.

Sama witamina jest tania i łatwo dostępna , to nie jej zwartość wpływa na cenę ostateczną. Na jej wysokość składają się substancje wspomagające działanie serum - wyciągi roślinne, olejki, witamina E lub A. Na pewno swoją cenę mają również dodane substancje zapachowe i konserwanty, które stabilizują witaminę C, przez co termin przydatności serum znacznie się wydłuża. Przy wyborze serum powinniśmy się więc kierować, prócz stężenia witaminy, długością składu. Im prostszy skład, tym niższa cena i co najważniejsze - tym lepiej dla skóry.

Witamina C znana jest ze swojego silnego działania, dlatego jej stężenie, a także sposób pielęgnacji, powinien być dostosowany do potrzeb skóry . Po najwyższe stężenie mogą sięgnąć właścicielki cery tłustej, trądzikowej i mieszanej . Niższe stężenie, 10-15%, mogą wybrać panie z normalną skórą. Natomiast posiadaczki cery wrażliwej, delikatnej i suchej powinny zacząć swoją przygodę z witaminą C od najmniejszego jej stężenia.

Serum do twarzy z witaminą C - jak działa?

Samo serum uważane jest za kosmetyk wyjątkowy. Zawiera w sobie silnie skoncentrowane substancje aktywne , które dzięki drobnej budowie cząsteczkowej wnikają w głębokie warstwy skóry od razu na nią działając. Połączenie serum i witaminy C to kombinacja idealna, nie mająca sobie równych w pielęgnacji. Stosowane codziennie bądź co kilka dni, ale przy zachowaniu regularności, przyniesie zauważalne długotrwałe efekty poprawy stanu cery . Co więcej, działa długofalowo. Serum najlepiej jest nakładać na zwilżoną tonikiem cerę, by wchłaniało się razem z cząsteczkami wody. Wówczas mamy pewność, że dotrze w najgłębsze warstwy skóry. Jak działa? Rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i plamy pigmentacyjne powstałe wraz z wiekiem, naturalnie rozświetla skórę znosząc rumień, wyraźnie spłyca zmarszczki i bruzdy , pobudzając przy tym odbudowę kolagenu.

Jak zrobić domowe serum z witaminą C?

Serum z witaminą C jest łatwe do przyrządzenia w domu . Do jego przygotowania będą potrzebne: łyżeczka sproszkowanej witaminy C, łyżeczka gliceryny, 10 kropli płynnej witaminy E, łyżka wody filtrowanej. Składniki należy dobrze wymieszać, a następnie przelać do szklanej butelki z ciemnego szkła. Domowe serum z witaminą C powinno być przechowywane w chłodnym i zaciemnionym miejscu, ponieważ witamina C jest niestabilna - bardzo szybko traci swoje właściwości - musi więc być chroniona przed słońcem . Regularnie stosowane domowe serum przyniesie efekty porównywalne z serum zakupionym w drogerii. Przewagą domowego kosmetyku jest jego prosty, naturalny skład.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości