Jak masażem zwalczyć opuchliznę oczu i twarzy? Trenerka jogi pokazuje proste ćwiczenia: "5 minut dziennie"

Autor:
Luiza
Bebłot
Zrób sobie dobrze - żegnamy opuchliznę twarzy!
Zrób sobie dobrze - żegnamy opuchliznę twarzy!Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Obrzęk twarzy rano może być objawem różnych schorzeń, ale mogą go także spowodować nasze złe wieczorne nawyki. Nikt z nas nie lubi jednak spuchniętych oczu i nie czuje się dobrze z "chomiczą" buzią. Jak temu zapobiegać i jak złagodzić ten stan? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym Olga Szemley-Goudineau, ekspertka od jogi twarzy.

Skąd się bierze opuchlizna?

Obudziłaś się, patrzysz w lustro, a tam opuchnięte oczy. Po pierwsze, zróbmy sobie rachunek sumienia. Nabiał i gluten są mocno "opuchliznotwórcze". Powodują bowiem spowolnienie systemu limfatycznego.

- Grzeszki dietetyczne, ale z mniej znanych kwestii także nocny zacisk szczęk - wyjaśniła Olga Szemley-Goudineau, ekspertka od jogi twarzy. Jeśli w nocy zaciskaliśmy szczęki, to zablokowaliśmy sobie odpływ chłonki. Dlatego warto wykonywać ćwiczenia na rozluźnienie żuchwy.

- Przemysł kosmetyczny do niedawna nam o tym nie mówił: twarz kocha ruch, ćwiczenia, dosłownie 5 minut dziennie (...), rano albo przy zmywaniu, albo kiedykolwiek - przekonywała gościni Dzień Dobry TVN.

Jak szybko pozbyć się opuchlizny?

Ale warto zacząć od oczu. Na pierwszy ogień idzie serum, ważne, aby było bezzapachowe. Doskonałe są peptydy. Samo wklepywanie pozwala już zdejmować opuchliznę.

Również genialne w użyciu są piłeczki – jeżyki. Dzięki ich użyciu opuchlizna zaczyna szybko zanikać. Zwróćmy uwagę na kierunek. Można oczywiście użyć także swoich dłoni.

Kolejny genialny sposób na opuchliznę buzi to mocno schłodzony napar z rumianku lub z zielonej herbaty, z którego przygotowujemy lodowe kulki i masujemy nimi twarz.

- Jedna ważna rzecz: nie przechładzamy długo w jednym miejscu - podkreśliła Olga Szemley-Goudineau. Jak dodała, do likwidacji opuchlizny możemy też użyć kamienia gua-sha czy rollerów.

Jak wsysać policzki i co do daje? Jak wykonać "mumię"? Obejrzyj materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości