Moda z lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych powraca. Skąd czerpano inspiracje?

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Modowa podróż do przeszłości
Modowa podróż do przeszłości Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Moda z lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych znów powraca do łask. W studiu Dzień Dobry TVN wybraliśmy się w sentymentalną podróż w czasie. Kto był ikoną mody w tym okresie? Skąd czerpało się inspiracje? O tym opowiedziały stylistka Ewelina Radzyńska i aktorki Aleksandra Nieśpielak oraz Małgorzata Lewińska.

Modowe hity sprzed 20 lat

Moda w latach dwutysięcznych była kolorowa, odważna czasem nawet lekko kontrowersyjna. W stylizacjach z tego okresu łączyło się ze sobą kontrastujące trendy, w rezultacie uzyskując dość oryginalne połączenia. Skąd czerpano inspiracje? Każda dekada ma swoje ikony.

- Pamiętamy takie wokalistki jak Britney Spears czy Christina Aguilera, które wyznaczały pewnego rodzaju kierunki. Jak dzisiaj zobaczymy np. na kolekcję Miu Miu z zeszłego sezonu to te wszystkie ultra mini spódnice to jest nic innego, jak zapożyczenie z tamtego okresu - tłumaczyła stylistka Ewelina Radzyńska.

- Moda jest retrospektywna. My lubimy inspirować się tym, co było barwne, kolorowe i trochę kiczowate - dodała.

Co nosiło się na początku 2000 roku?

Jak modę z tamtego czasu wspominają znane aktorki Aleksandra Nieśpielak i Małgorzata Lewińska? - W tamtych czasach kupowało się na bazarze, nie było galerii handlowych [...], bazarowe życie było - wspominała Aleksandra. - Te lata są różne, bo inne są te, kiedy był bazar, czyli końcówka lat 90. ale w latach 2000. sieciówki zasypały nas ciuchami - podkreśliła Małgorzata.

Aktorka twierdzi, że najciekawszym elementem tych dekad były sukienki z delikatnymi ramiączkami oraz krótkie topy trapezowe. - Moim zdaniem bardzo ładnie robią sylwetkę, może nie do każdego typu, ale on jest ładny. To jest to, co ja bym zostawiła - tłumaczy. - Nie znoszę za to biodrówek - podsumowała.

Zobacz całą rozmowę w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości