Haircycling pozwala włosom odzyskać blask i zdrowy wygląd. "To jest złota zasada"

Aktualizacja:
Hair cycling - nowy trend w pielęgnacji włosów

Haircycling to stosunkowo nowy trend, dzięki któremu z łatwością zadbasz o swoje włosy. Składa się z 3 etapów: regeneracji, nawilżenia i odżywienia. Na czym dokładnie polega? Jakie kosmetyki wybrać do tego typu pielęgnacji? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Magdalena Szymczak-Kępka, psycholog diagnosta i trycholog. Ekspertka odpowiadała również na pytania widzów na czacie.

Pielęgnacja włosów – jak o nie dbać? Czat z ekspertem

Haircycling - co to jest?

Haircycling jest to procedura używania produktów do pielęgnacji łodygi włosa, która sprawia, że wyglądają one o wiele bardziej efektownie. Odpowiednio dobrane kosmetyki powinny stworzyć ochronną okluzję (nieprzepuszczalną powłokę) włosa za pomocą działających na zewnątrz odżywek bądź wnikających w głąb i odbudowujących włos od wewnątrz masek.

- Ta procedura, cały haircycling, dotyczy pielęgnacji łodygi, części martwej. (...) Różne produkty, które stosujemy, mają za zadanie kondycjonować tę łodygę. I właśnie haircycling polega na tym, że mamy trzy kroki pielęgnacyjne, czyli regeneracja, nawilżenie, odżywienie po to, żeby tę łodygę w jak najlepszym stopniu wygładzić. Co możemy uzyskać? Połysk, łatwość w rozczesywaniu - wymienia w Dzień Dobry TVN trycholog Magdalena Szymczak-Kępka. Ekspertka przy okazji przygotowała tzw. przekrój włosa, by zademonstrować widzom, jak rozróżnić stopień porowatości oraz jak haircycling działa na jego kondycję.

Pielęgnacja włosów - jak o nie dbać?

Obecna w studiu Dzień Dobry TVN ekspertka podzieliła się również istotnymi poradami na temat stosowania różnorakich kosmetyków w procedurze haircycling.

- Maski i odżywki nakładamy tak jak do tej pory. To jest złota zasada, czyli nigdy od skóry głowy, tylko na powierzchni łodygi. (...) Tę procedurę stosujemy tak naprawdę od mycia do mycia - zaznaczyła.

Magdalena Szymczak-Kępka zapewniła, że haircycling nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. - To jest bardzo szybka procedura, tylko musimy pamiętać, żeby przy jednym myciu użyć odżywki albo maski, następnie produkty bez spłukiwania - podsumowała nasza gościni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Pozostałe wiadomości