Puder pod oczy – czy warto stosować ten kosmetyk? Jak można go wykorzystać?

Puder pod oczy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiosenny blask na skórze
Wiosenny blask na skórze
Puder modelujący, jak go nałożyć?
Puder modelujący, jak go nałożyć?
Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż na Carrie Bradshaw
Czym najlepiej zmyć makijaż?
Czym najlepiej zmyć makijaż?
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Triki, by makijażem ukryć niedoskonałości cery
Z nimi impreza jest do rana
Z nimi impreza jest do rana
Wśród różnych pytań dotyczących makijażu, czasem pojawia się to: czy stosowanie pudru pod oczy ma sens? Zaraz po nim zazwyczaj pada kolejne: jaki jest najlepszy puder pod oczy? Jeśli też zadajesz te pytania, sprawdź, jak brzmią odpowiedzi.

Zdecydowanie warto stosować puder pod oczy. Gdyby nie miało to sensu, profesjonalistki, które często stosują wiele trików dotyczących makijażu, na pewno by ten etap pomijały. Dlaczego zatem warto to robić? Sprawdź.

Puder pod oczy – dlaczego warto go stosować?

Aplikując puder pod oczy, zyskujemy trzy podstawowe korzyści: wyrównujemy powierzchnię skóry, wygładzamy cienie i zmarszczki, a także rozjaśniamy tę okolicę. Każdy z tych powodów z osobna stanowi już dobry pretekst do użycia pudru. Wszystkie razem sprawiają natomiast, że aplikacja pudru zaczyna być czymś wręcz oczywistym – przynajmniej jeśli chodzi o wielkie wyjścia. Dobry puder pod oczy sprawi, że skóra będzie nieco zmatowiona. Dzięki temu makijaż będzie w tym miejscu o wiele trwalszy.

Jaki puder pod oczy wybrać?

Warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest więcej niż jeden typ takiego pudru. Niektóre panie stosują pod oczy puder prasowany. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia łatwą aplikację. Zazwyczaj w komplecie z puderniczką jest gąbeczka do nakładania kosmetyku. Puder w kamieniu jest jednym z najpopularniejszych produktów przede wszystkim dlatego, że łatwo go schować do torebki i zabrać ze sobą wszędzie. Niektóre pudry prasowane dają efekt rozświetlający.

Ciekawie prezentują się możliwości sypkiego, białego pudru pod oczy, który skutecznie matuje skórę. Dzięki temu zwiększa trwałość makijażu. Odpowiednio nałożony nie sprawia, że skóra staje się biała, a po prostu intensywnie się rozjaśnia. Co więcej, na jaśniejszym tle dużo lepiej prezentuje się make-up, zwłaszcza ten w ciemnych i intensywnych kolorach. O wiele łatwiej też uzyskać w ten sposób efekt powiększonego oka, co jest ważne w przypadku, gdy makijaż ma być bardziej wyrazisty.

Rozświetlający puder pod oczy – czym się charakteryzuje?

Warte uwagi są szczególnie rozświetlające pudry pod oczy, które mają w składzie pigmenty rozpraszające światło. Dzięki nim można skutecznie ukryć nierówności skóry, złagodzić rysy twarzy oraz sprytnie ukryć zmarszczki. Co więcej, ten rodzaj pudru bardzo dobrze radzi sobie z cieniami pod oczami, dzięki czemu można ukryć niewyspanie. Puder taki można znaleźć w formie prasowanej, płynnej oraz w kremie. Pierwszy rodzaj wyróżnia się tym, że w łatwy sposób można go nałożyć oraz daje on bardzo delikatny efekt. Kolejne dwa typy pudru rozświetlającego dają mocniejsze wykończenie, dlatego sprawdzą się raczej na wielkie wyjścia.

Wybierając rozświetlający puder pod oczy, należy też zastanowić się nad jego kolorem. W przypadku karnacji o ciepłym odcieniu sprawdzi się odcień brzoskwini oraz złota, natomiast przy tej o chłodnym – strzałem w dziesiątkę będzie ton różowy. Najlepiej, gdy rozświetlający puder pod oczy jest pozbawiony parabenów oraz silikonów, które mogą zbytnio obciążać skórę. W przypadku cery wrażliwej warto dodatkowo sięgnąć po kosmetyk z filtrem.

Puder pod oczy w bakingu – jak go wykorzystać?

Rozjaśnienie okolic oka oraz wygładzenie skóry może mieć spore znaczenie w makijażu. Jak wykorzystać w tym celu puder pod oczy? Na przykład poprzez baking, który bazuje, w dużym uproszczeniu, na wykorzystaniu naturalnej temperatury ciała do utrwalenia makijażu.

W przypadku makijażu oka baking powinien być poprzedzony odpowiednią pielęgnacją skóry w tym obszarze – zwłaszcza nawilżeniem. Następnie wystarczy nałożyć odrobinę korektora, (najlepiej zrobić to delikatną gąbką), a potem puder pod oczy. W tej metodzie nakłada się go całkiem sporo. Zaleca się nakładanie go płaskim brzegiem gąbki, wykonując ruchy stemplujące. Najważniejsze następuje po wykonaniu tej czynności. Trzeba przerwać makijaż na około 10 minut, żeby kosmetyki mogły wchłonąć się w skórę. W tym czasie można zająć się np. nakładaniem brązera czy konturowaniem, jednak nie należy dotykać okolic, na które nakładany był puder pod oczy.

Po upływie tego czasu makijaż będzie już odpowiednio utrwalony. To, co powinno się utrzymać na skórze, pozostanie, natomiast resztek kosmetyków należy się pozbyć. Jako że puder pod oczy kładzie się dość grubą warstwą, należy delikatnie omieść twarz. Najlepiej zrobić to pędzelkiem o długim, miękkim włosiu. Do tej czynności nadaje się też pędzel kabuki, choć lepiej używać takich pędzli, które mają mniej zbite włosie, by podczas usuwania nadmiaru pudru nie naruszyć korektora ani podkładu.

Profesjonalne wizażystki uzyskany w ten sposób makijaż utrwalają niekiedy za pomocą preparatów w sprayu. Nie jest to jednak niezbędne – makijaż pozostanie na niej nawet do kilkunastu godzin. Jeżeli nie będziemy przebywać w bardzo wysokich temperaturach ani w innych trudnych warunkach, dodawanie utrwalacza na puder pod oczy nie jest konieczne

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości