trycholog

  trycholog

  Jade Smith podzieliła się z fanami informacją, że choruje na łysienie plackowate. Aktorka zdecydowała się w związku z tym na ogolenie głowy. O tym, czy jest to częsty problem wśród kobiet, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Magdalena Szymczak, psycholog i trycholog.

  Ludzki włos to skarbnica wiedzy. Wiedzieliście, że to właśnie na podstawie małych kosmyków możemy dowiedzieć się nieco więcej o stanie naszego zdrowia? Co mówią o nas włosy? O czym może świadczyć ich wypadanie i jak zadbać o ich dobrą kondycję? Na te pytania odpowiedziała Magdalena Szymczak, psycholog, trycholog.

  Zdrowe i zadbane włosy to wizytówka kobiety, dlatego panie robią co mogą, aby ich fryzury zachwycały wyglądem każdego dnia. Kłopot pojawia się, gdy już po kilku godzinach po ich umyciu pojedyncze kosmyki zaczynają przypominać nieestetyczne strąki, a wieczorem wszystkie są przetłuszczone i pozbawione naturalnej objętości. Z trychologiem Magdą Szymczak porozmawialiśmy o tym, jak zaradzić przetłuszczającym się włosom.

  Latem powinniśmy chronić nie tylko skórę, ale także włosy. Jak chronić włosy przed słońcem? Jakie kosmetyki do włosów wybierać? Jakich kosmetyków nie powinno się stosować latem? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z trychologiem Anną Kuznetsovą.

  Co trzecia kobieta i połowa mężczyzn przed pięćdziesiątką w Polsce ma kłopot z łysieniem. Jak sprawdzić czy i nam to grozi? Czym jest trichoskopia? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN dziennikarz Mateusz Hładki rozmawiał z prof. Lidią Rudnicką, prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego WUM. To ona po raz pierwszy na świecie opisała trichoskopię i opracowała metodę dzięki, której można badać włosy i skórę głowy.

  Jeśli chcemy mieć piękne włosy, warto poddać się peelingowi skóry głowy. Jakie są jego zalety? Jak się go wykonuje? Czy peeling mogą stosować panowie? Można go wykonać dziecku? Mówiła o tym w Dzień Dobry TVN trycholog i psycholog Magdalena Szymczak.

  Ponoć coraz więcej osób pielęgnuje włosy za pomocą pewnego bardzo znanego napoju gazowanego. Jakie zalety może mieć płukanie włosów w słodkim, gazowanym napoju? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN trychologa Annę Kuznetsovą. Jak i czym powinno się pielęgnować włosy? Jak o włosy powinny dbać blondynki, a jak brunetki? Czym można zmiękczyć włosy? I jakie zastosowanie w pielęgnacji włosów ma czarne herbata?

  Zamiast zapuszczać włosy coraz częściej idziemy się na skróty i decydujemy się na sztuczne doczepy. Zabieg jest popularny zwłaszcza wśród gwiazd. Czy doczepy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku? Czy od tej metody można wyłysieć? Które metody są szkodliwe, a które bezpieczne? W Studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Kuznetsovą, specjalistę trycholog oraz Macieja Maniewskiego, stylistę fryzur.