Domowy peeling do twarzy, ciała, ust i skóry głowy – najlepsze przepisy

Peeling
Peeling
Źródło: Alina Nechaeva/Getty Images

Oczyszczanie twarzy, głowy i całego ciała peelingiem to obowiązkowy punkt pielęgnacji, który pozwala przygotować skórę na działanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Jak zrobić domowy peeling do twarzy? Czasem wystarczy, że sięgniesz do kuchennej szafki. Kawa, cukier, płatki owsiane – to typowe składniki domowych kosmetyków złuszczających.

Przygotowując domowy peeling na twarz lub całe ciało, warto poznać najpierw potrzeby skóry. Inny peeling będziemy stosować do cery trądzikowej, a inny do wrażliwej – w jej przypadku zalecamy szczególną ostrożność. Jak wykonać skuteczny domowy peeling do twarzy, ust, skóry głowy i całego ciała? 

Domowy peeling do twarzy

Jeśli chcesz wykonać domowy peeling enzymatyczny, możesz wykorzystać właściwości papai i ananasa. Zawarte w nich enzymy (bromelaina i papaina) delikatnie złuszczają martwy naskórek. Aby wykonać taki domowy peeling do twarzy – oczyszczający i wygładzający cerę – zmiksuj po niewielkim kawałku tych dwóch owoców. Dla uzyskania lepszej konsystencji możesz dodać łyżkę mąki ryżowej lub owsianej. Powstałą masę nanieś na twarz, pozostaw na około 15 minut i zmyj ciepłą wodą.

Domowy peeling na trądzik może być wybawieniem w sytuacji, kiedy drogeryjne kosmetyki mają tendencję do zatykania porów. Jak przygotować domowy peeling do twarzy trądzikowej? Proponujemy peeling z płatków owsianych. Łyżkę płatków błyskawicznych (są drobniejsze niż tradycyjne) zmieszaj z łyżeczką miodu i łyżeczką jogurtu naturalnego. Przez kilka minut wykonuj masaż twarzy, a następnie zmyj peeling ciepłą wodą.

Warto także przygotować domowy peeling do twarzy z cukru, który sprawdzi się w przypadku większości typów skóry – trzeba uważać jedynie w przypadku cery wrażliwej. Wykonanie jest banalnie proste – wymieszaj łyżeczkę drobnego cukru z porcją żelu do mycia twarzy, którego zazwyczaj używasz i wykonaj masaż.

Domowy peeling do ust

Domowy peeling cukrowy do ust to prawdziwy hit naturalnej pielęgnacji. Złuszcza martwy naskórek, nawilża skórę i w dodatku pięknie pachnie. Aby go wykonać, zmieszaj łyżeczkę oleju kokosowego (w temperaturze pokojowej lub lekko podgrzanego) z łyżeczką cukru. Dla lepszych wrażeń zapachowych możesz dodać kroplę aromatu spożywczego, używanego zwykle do ciast (np. waniliowego czy migdałowego). Taki domowy peeling z olejem kokosowym doskonale przygotowuje usta do nałożenia kolorowej pomadki i sprawia, że kolor rozkłada się równomiernie. 

Domowy peeling kawowy

Szukasz najlepszego przepisu na domowy peeling do stóp lub domowy peeling do nóg, który przygotuje je do depilacji? A może szukasz czegoś na cellulit? Spróbuj wykorzystać kawę! Do tego celu nadaje się zarówno kawa mielona, jak i fusy z kawy – to rozwiązanie jest najlepsze, bo wykorzystujesz to, co i tak wylądowałoby w koszu.

Jak wykonać domowy peeling z kawy ? Trzy łyżki kawy wymieszaj z łyżeczką cynamonu i dwiema łyżkami ulubionego olejku (świetnie nadaje się na przykład migdałowy). Możesz dodać jedną lub dwie łyżki wody dla uzyskania pożądanej konsystencji. Domowy peeling do ciała gotowy. Powstałą masę wmasuj podczas prysznica w całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem problematycznych miejsc, takich jak np. stopy, po czym spłucz. Taki domowy peeling na cellulit działa cuda – poprawia jędrność skóry, uelastycznia ją i zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki.

Domowy peeling cukrowy do twarzy i ciała

W wielu drogeryjnych peelingach składnikiem złuszczającym jest cukier. Również ty możesz wykorzystać jego właściwości i stworzyć domowy peeling do ciała na bazie cukru. Jak go wykonać? Trzy łyżki gruboziarnistego cukru (w przypadku skóry wrażliwej lepiej wybrać drobnoziarnisty) wymieszaj z dwiema łyżkami oliwy z oliwek, łyżeczką miodu. Masuj ciało okrężnymi ruchami i spłucz. Taki domowy peeling z cukru złuszcza martwy naskórek, poprawia ukrwienie skóry i wygładza ją. Warto stosować go regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Domowy peeling do skóry głowy

Domowy peeling skóry głowy to popularny kosmetyk – głównie dlatego, że na rynku niewiele jest produktów złuszczających dedykowanych tym partiom ciała. Domowy peeling do włosów jest bardzo ważny – wykonujemy go po to, by pozbyć się resztek kosmetyków i nadmiaru sebum, które gromadzą się u nasady włosów.

Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy? Do standardowej porcji szamponu dodaj łyżkę cukru lub mielonej kawy. Dokładnie wmasuj w skórę i spłucz – nie musisz drugi raz myć włosów szamponem. Taki domowy peeling głowy wykonuj przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Domowy peeling do stop, ust, skóry głowy czy całego ciała – jak widzisz, wszystko jest możliwe. Naturalne peelingi wyróżniają się często o wiele lepszą skutecznością niż te kupione w drogerii, dlatego warto je wypróbować.

Bawełniane kompresy do skóry. Dlaczego warto zrezygnować z wacików? Zobacz video:

Bawełniane kompresy do skóry. Dlaczego warto zrezygnować z wacików?
Źródło: x-news

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości