Horoskop

Sen o białej lub brudnej pościeli - jak interpretuje go sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
Choreograph/Getty Images

Sen o pościeli według sennika często symbolizuje rzeczy bardzo bliskie śniącej osobie. Może on odnosić się zarówno do wyjątkowo drogich nam osób lub przedmiotów, a także do świata wewnętrznego, w tym również do emocji.

Sen o pościeli może być również rozumiany jako zapowiedź wzbogacenia się. Brudna pościel to według sennika zwiastun strat materialnych i pecha. Jak jeszcze sennik interpretuje sen o pościeli?

Znaczenie snu o pościeli według sennika - szczęście i bogactwo

Sen o pościeli to, według sennika, najczęściej dobry omen. Szczególnie korzystnie interpretowany jest ten, w którym pojawia się biała pościel. Zwykle jest to bowiem oznaka radosnej nowiny, wzbogacenia się i ogólnego poczucia szczęścia w najbliższej przyszłości. O przyszłym dobrobycie świadczyć ma przede wszystkim sen o cienkiej pościeli.

Biała pościel może również oznaczać wewnętrzne poczucie, że w codziennym życiu brakuje nam spontaniczności. Może warto zdecydować się na choćby krótki wyjazd za miasto albo rozpocząć nowe hobby, na które, choć chodziło nam po głowie od dawna, wciąż się nie zdecydowaliśmy?

Niekiedy sen o łóżku z białą pościelą lub o jej kupowaniu to również zwiastun nowego związku, a nawet małżeństwa. Być może podświadomość podpowiada, że nadszedł najlepszy czas na ustatkowanie się i założenie rodziny. Układanie pościeli ma być z kolei zapowiedzią udanego życia rodzinnego.

Ujrzenie we śnie kolorowej pościeli może zwiastować, że już wkrótce lepiej poznasz swoje emocje. Prawdopodobnie będzie to wyjątkowo korzystne dla Twojego związku.

Wbrew pozorom dobrą wróżbą może być również sen o myszach w pościeli, szczególnie gdy uda nam się je złapać. Sennik interpretuje to bowiem jako zwiastun rychłego nadejścia szansy na wzbogacenie się.

Sen o pościeli - kiedy jest złą wróżbą?

Choć sen o pościeli często niesie ze sobą pozytywne przesłanie, sennik niekiedy interpretuje go jako zły omen. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w przypadku snu o brudnej pościeli. Zazwyczaj jest on bowiem sygnałem niepokojów oraz nieuporządkowanych spraw w życiu osobistym. Warto zastanowić się, co może nas dręczyć, by jak najszybciej rozwiązać problemy. Niekiedy brudna pościel to również oznaka niskiego poczucia własnej wartości. Być może nadszedł czas, by nad nią popracować? Czasem sen o brudnej pościeli według sennika symbolizuje również smutek i poważne straty.

Stara i podarta pościel może z kolei oznaczać kłopoty w związku lub nawet poważny kryzys w relacjach z drugą osobą. Niektórzy mogą nawet dojść do wniosku, że nie jest ona dla nich odpowiednia i zakończyć związek. Sen o zmianie pościeli może natomiast symbolizować zmianę partnera.

Zły omen to również sen o pościeli złożonej lub szpitalnej. Według sennika zwiastuje on bowiem poważną chorobę śniącego lub osoby z jego najbliższego otoczenia. Czarna pościel widziana we śnie to z kolei symbol złych emocji w związku z partnerem.

Leżenie w pościeli natomiast to zwiastun długotrwałej bezczynności. Według sennika taki sen często zwiastuje również poważne problemy emocjonalne, szczególnie depresję.

Złym znakiem będzie też ujrzenie we śnie grubej pościeli. Zazwyczaj oznacza on bowiem pogorszenie warunków życia i bardzo skromną przyszłość.

Sen o pościeli jako sygnał od podświadomości

Jako że sny o pościeli najczęściej mają związek z tym, co najbliższe śniącemu, często odwołują się do jego wewnętrznych odczuć. Sen o pościeli może być np. oznaką poczucia niższości wobec innych. Z kolei spanie w pościeli to częsty sygnał o potrzebie ochrony. Świat zewnętrzny z jakiegoś powodu budzi w śniącym niepokój, dlatego warto ustalić, co jest tego przyczyną i popracować nad odzyskaniem poczucia bezpieczeństwa.

Informacje o naszym zachowaniu w świecie zewnętrznym nieść będzie również sen o dziecięcej pościeli. Zwykle oznacza on bowiem, że dla kogoś z otoczenia jesteśmy nadopiekuńczy, co może negatywnie odbić się na naszych relacjach z tą osobą.

Sen o krwi na pościeli może z kolei oznaczać, że dręczą nas wyrzuty sumienia. Może warto przemyśleć swoje postępowanie w ostatnim czasie i zastanowić się, czy na pewno działamy słusznie.

Sen o spaniu w pościeli bywa sygnałem od podświadomości, że żyjemy w zbyt dużym pędzie. Warto zastanowić się, czy nie możemy choć trochę zwolnić obrotów i postarać się to zrobić jak najszybciej.

Sen o pościeli według sennika zazwyczaj jest dobrym omenem, choć może nieść ze sobą także negatywne przesłanie. Bardzo często to również sygnał od naszej podświadomości, że w naszym życiu dzieje się coś, co warto by zmienić. Nie należy jednak podążać wyłącznie za interpretacjami sennika. Najpierw należy samodzielnie zastanowić się nad znaczeniem snu o pościeli, marzenia senne są bowiem lustrem dla rzeczy dziejących się w naszym umyśle. Bardzo często indywidualne podejście do ich rozumienia przyniesie najlepsze efekty.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości