Horoskop

Sen o moczu - co może oznaczać?

Horoskop

Aktualizacja:
toaleta

Ludzki umysł to nieprzenikniony i nadal nieodkryty do końca obszar, który niejednokrotnie potrafi zaskakiwać. Jednym z najciekawszych zjawisk zachodzących w mózgu są marzenia senne. Ich częstotliwość jest zróżnicowana dla każdego człowieka. Znaczenie snów od tysięcy lat stanowi przedmiot badań naukowców i zainteresowania ludzi. Nieraz trudno jednoznacznie określić, z czym związane jest dane marzenie. Jednym z popularnych motywów, który znajdziemy w senniku jest oddawanie moczu. Jakie jest znaczenie takiego snu?

W marzeniach sennych można nie tylko oddawać mocz, ale również widzieć, jak robi to ktoś inny – na przykład pies. Aby dobrze zinterpretować znaczenie snu o moczu, należy zapamiętać wszelkie szczegóły – kontekst sytuacji, otoczenie oraz nasz nastrój. Sam motyw może mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne konotacje.

Co według sennika oznacza oddawanie moczu?

Oddając mocz, załatwiamy jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jednocześnie pozbywamy się toksyn i poprawiamy własne samopoczucie. W jaki sposób przekłada się to na marzenia senne? Jakie są znaczenia snów o moczu?

  • Sen o oddawaniu moczu – w marzeniach sennych aspekty fizjologiczne mogą łączyć się ze sferą psychiczną. Tym samym oczyszczanie organizmu staje się oczyszczeniem umysłu. Jeśli w śnie oddajemy mocz, może to oznaczać, że pozbywamy się ciążących nam problemów, nadmiernego stresu i negatywnych emocji. Jest to znak, że najprawdopodobniej wkrótce uwolnimy się od określonych trudności w rzeczywistym życiu.
  • Problem z oddawaniem moczu – gdy w marzeniu sennym mamy problem z załatwieniem potrzeby fizjologicznej, może to oznaczać, że również w naszym życiu towarzyszy nam pewnego rodzaju blokada, która uniemożliwia rozwiązanie problemów i uwolnienie się od uporczywych myśli.
  • Załatwianie potrzeb w towarzystwie – sennik podaje, że mocz ludzki oddawany w obecności innych osób może symbolizować nasz lekceważący stosunek do świata. Ostrzega również przed takim zachowaniem i jego konsekwencjami.
  • Oddawanie moczu przez inną osobę – sen, w którym widzimy, że ktoś załatwia swoje potrzeby może być znakiem, że powinniśmy odnowić relacje z bliską osobą, z którą nie mamy już kontaktu. To zachęta, aby zastanowić się nad tym, czy poświęcamy wystarczającą ilość czasu rodzinie i przyjaciołom.
  • Gdy nie widzimy, kto oddaje mocz – jeśli podczas snu wyłącznie słyszymy odgłosy oddawanego moczu, to jest to ostrzeżenie o nadchodzących problemach, wynikających z pewnego rodzaju niedomówień czy zaniechań. Warto zastanowić się nad swoją sytuacją, aby w razie czego zapobiec kłopotom.

Inne znaczenia snów, w których pojawia się mocz

Sen, w którym pojawia się mocz nie zawsze musi być związany z załatwianiem potrzeby przez człowieka. Jeśli robi to zwierzę, ma to inne znaczenie. Jak interpretować poszczególne motywy?

  • Mocz psa – sennik interpretuje tego rodzaju motyw jako wyraz dużych potrzeb seksualnych, które nie są spełnione. Jest to jednak znak, że wkrótce sytuacja się zmieni. Pojawi się szansa na znalezienie partnera i zaspokojenie swoich potrzeb.
  • Mocz dziecka – sennik rozróżnia znaczenie motywów w zależności od tego, czy w marzeniach widzimy nasze dziecko, czy raczej nieznajome. W pierwszym przypadku może być to znak, że nadmiernie martwimy się o najbliższych i żyjemy w ogromnym stresie. W drugim przypadku istnieje prawdopodobieństwo, że nasze obawy względem bliskiej nam osoby mogą być słuszne.
  • Picie moczu – jeśli we śnie pijemy własny mocz, możemy spodziewać się znacznej poprawy zdrowia w najbliższym czasie. To również znak, aby bardziej zwracać uwagę na własną kondycję i zainteresować się różnymi metodami leczenia.
  • Moczenie się w łóżku – to nieprzyjemne doznanie może symbolizować konieczność pracy nad wstrzemięźliwością od różnego rodzaju używek i rezygnacją z pokus, które mogą źle wpłynąć na nasz stan zdrowia. To również ostrzeżenie, aby wnikliwie analizować różnego rodzaju propozycje, a zwłaszcza biznesowe. Zbyt szybko podjęta decyzja może mieć dla nas negatywne skutki.

Warto również zwrócić uwagę na to, jaką barwę miała uryna w naszym śnie. Żółty kolor jest znakiem, że nasza sytuacja życiowa wkrótce się poprawi lub uda się rozwiązać ciążący nam od dawna problem. Inne odcienie żółtego to również pozytywna wróżba, wskazująca na zbliżający się sukces. Gdy widzimy krew w moczu, sennik ostrzega przed nadchodzącymi kłopotami lub pogorszeniem stanu zdrowia. Podobne znaczenie ma czarny kolor moczu. Ciemne barwy to symbol zbliżających się konfliktów i porażek.

Zobacz także:

Na co swędzi lewa ręka – zabobon czy objaw choroby?

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Sennik. Sen o kocie – przed czym nas ostrzega?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości